AKTUALIZACJA: 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Nowym Mieście nad Pilicą. To pacjenci szpitala. Trwa ewakuacja szpitala.

Informację potwierdził nam Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki. Siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto u pacjentów szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Oznacza to, że w powiecie grójeckim jest już 28 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Większość stanowią personel i pacjenci szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Trwa ewakuacja placówki. Zakażeni są w większości przewożeni do szpitala w Warszawie. Gdy pacjenci opuszczą szpital, służby przystąpią do dezynfekcji.

Ewakuacja szpitala w Nowym Mieście (TVP Info)

‼️Trwa ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.‼️ Zakażeni są w większości przewożeni do szpitala w Warszawie. Gdy pacjenci opuszczą szpital, odpowiednie służby przystąpią do dezynfekcj placówki.

Opublikowany przez Nasz Inowłódz Sobota, 21 marca 2020

Wczoraj lokalne media pisały o przypadku 45-letniej pielęgniarka z Nowego Miasta nad Pilicą zarażonej koronawirusem, a później lekarza z pogotowia ratunkowego w Grójcu.

W środę starosta grójecki Krzysztof Ambroziak powiedział, że zarażeni koronawirusem przebywają na oddziale zakaźnym w szpitalu w Radomiu. Obecnie zarażonych jest 12 osób. Kolejnych 60 pielęgniarek, lekarzy, pracowników obsługi i pacjentów czeka na wyniki badań. Bardzo prawdopodobne, że zarażonych będzie dużo więcej.

Ambroziak podkreślił również, że osoby, co do których istniało podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy. Z tego powodu w placówce zaczyna brakować personelu. O sytuacji powiadomiono wojewodę i Narodowy Fundusz Zdrowia. Obecnie w szpitalu nowomiejskim przebywa około 30 pacjentów.

W szpitalu zakaźnym w Radomiu leczony jest także 43-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Radzanów, u którego także potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zakażony to kierowca autobusu PKS w Grójcu. W związku z możliwością zakażenia podróżujących z nim pasażerów, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apeluje o zgłaszanie się osób, które mogły podróżować z mężczyzną.

Na razie nie ma potwierdzenia, aby zarażeni pracownicy służby zdrowia mieli wcześniej kontakt z kierowcą PKS.

W Starostwie Powiatowym w Grójcu w środę 18 marca zebrał się wewnętrzny sztab kryzysowy.

źródło – lowicz.gosc.pl/


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

10 − osiem =