W ubiegłym tygodniu ksiądz Grzegorz Chirk – proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny przy ulicy Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczął, razem z wolontariuszami, działającymi przy parafii, akcję pt. PS czyli Pomóż Starszemu.

 W godzinach 10.00 – 14.00 każdy, kto potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, może zadzwonić pod numer telefonu  501 815 508.

 Przyjęte zostanie zamówienie, a po godzinie 14.00 wolontariusze zrobią zakupy, oddzwonią, powiedzą, ile wynosi rachunek za zakupione rzeczy i następnie dostarczą je do domu osoby zamawiającej.

Wolontariusze nie pobierają żadnych opłat. Wszystko robią z dobroci serca, by pomóc innym.

Akcję koordynuje ksiądz Grzegorz Chirk, więc zachowane są wszelkie normy bezpieczeństwa. Wszystkie starsze osoby, chore, które nie powinny wychodzić z domów, ponieważ to dla nich największym zagrożeniem jest koronawirus, mogą zadzwonić w sprawie zakupów.

 „Nasi wolontariusz pomagają tylko i wyłącznie za jedno Zdrowaś Maryjo w ich intencji i nie pobierają żadnych dodatkowych opłat za dostarczanie potrzebnych produktów. Wolontariusze pozostają w pełnej gotowości do niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Warto pomyśleć o innych! Dobro wraca!” – mówi ksiądz Grzegorz Chirk.

źródło – powiat-tomaszowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj