Z dumą i satysfakcją informujemy, iż II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego kolejny rok z rzędu uzyskało prestiżowy tytuł „Złotej Szkoły 2019” w XXI edycji Rankingu Liceów Perspektywy 2019 i należy do elitarnego grona najlepszych liceów w kraju!

Ranking Perspektyw to klasyfikacja, na którą co roku w napięciu czekają zarówno dyrektorzy szkół i nauczyciele, jak również władze samorządowe odpowiedzialne za edukację. Co roku przygotowuje go Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Jest on podsumowaniem całorocznej pracy szkoły, pokazuje jakość kształcenia młodych ludzi, a dla uczniów i rodziców jest pomocnym źródłem wiedzy przy podejmowaniu decyzji o dalszym wyborze szkoły.

Tytuł ten oraz wyniki osiągane przez naszą szkołę nie są dla nas zaskoczeniem, ponieważ od początku istnienia II LO jest niekwestionowanym liderem w regionie i uchodzi za najlepsze liceum w powiecie oraz jedno z najlepszych w województwie łódzkim.

W rankingu o miejscu szkoły decydują wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

W rankingu uwzględniono 2126 liceów ogólnokształcących oraz przygotowano podrankingi.

II LO zajęło:

122 miejsce wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce,

120 miejsce w rankingu maturalnym,

147 miejsce w rankingu olimpijskim.

Na sukces szkoły składa się ciężka praca nauczycieli oraz uczniów, dzięki której II LO od lat utrzymuje pozycję lidera wśród tomaszowskich szkół, a nauka w naszym liceum jest gwarancją bardzo dobrze zdanego egzaminu maturalnego, a co się z tym bezpośrednio wiąże – dostania się na wymarzone studia!

Nie jest tajemnicą, że wyniki z egzaminu maturalnego uzyskiwane przez uczniów II LO z przedmiotów obowiązkowych (matura – poziom podstawowy) są najwyższe w powiecie.  Przewyższają one nawet średnie województwa czy kraju! Jeżeli chodzi o wyniki z przedmiotów dodatkowych (matura – poziom rozszerzony) – czyli te bardzo wysoko punktowane przy rekrutacji na uczelnie wyższe, będące gwarancją dostania się na elitarne uczelnie oraz kierunki – jest podobnie. Są one najwyższe w powiecie, a często nawet najwyższe czy jedne z wyższych w całym województwie łódzkim!

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz gronu pedagogicznemu, którzy zapracowali na ten sukces! BRAWO MY!!!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.

2liceum.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1 + 1 =