Od 12 stycznia przez najbliższe 6 miesięcy obowiązki dyrektora Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego pełnić będzie Krzysztof Jednac. Nowy dyrektor na tym stanowisku zastąpił Dorotę Bill-Skorupę, której kadencja zakończyła się 31.12.2020 roku.

Krzysztof Jednac ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, od zawsze związany z instytucjami samorządowymi (pracował w Urzędzie Pracy w Janowie Lubelskim czy Starostwie Powiatowym w Opocznie, gdzie zajmował się funduszami unijnymi i projektami na rzecz szkół), jest wieloletnim pracownikiem Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (Skansen Rzeki Pilicy).

Przypomnijmy, że art. 16 ust 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U.z 2020 r. poz. 194 ze zm.) przewiduje możliwość wyznaczenia osoby pełniącej obowiązki dyrektora do czasu powołania dyrektora wyłonionego w innym trybie (konkurs lub po zasięgnięciu opinii związków). Organizator może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wyznaczonej osobie na okres nie dłuższy niż rok – w przypadku instytucji kultury innej niż instytucja artystyczna.

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj