W minionym tygodniu Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 31 zdarzeń na terenie naszego powiatu. Wśród nich były 24 miejscowe zagrożenia i 7 pożarów.

W niedzielę 8 grudnia br. w miejscowości Nowe Chrusty doszło do groźnego pożaru. O godzinie 17:32 zauważono ogień w przybudówce w której usytuowana była kotłownia, znajdującej się przy budynku mieszkalnym. Na miejsce zdarzenia został wysłany jeden zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, jeden zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach oraz łącznie cztery zastępy z jednostek OSP (tj. Chrusty Stare, Łaznów, Rokiciny i Wilkucice). W działaniach gaśniczych uczestniczyło 32 strażaków. Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej, pożarem objęta była kotłownia oraz dach na budynku mieszkalnym. Trzy osoby dorosłe oraz dziecko samodzielnie opuścili dom, nie stwierdzono osób poszkodowanych. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych, strażacy wynieśli z palącej się kotłowni butlę z gazem propan – butan i schłodzili ją wodą.      

W wyniku pożaru, spaleniu uległa kotłowni oraz dach, poddasze użytkowe i wyposażenie poddasza w budynku mieszkalnym. Straty w pożarze oszacowano na około 300 tysięcy złotych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była awaria instalacji elektrycznej w kotłowni. Akcja trwała blisko pięć godzin. Działania ratownicze zostały zakończone o godzinie 22:30.   

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13 − 7 =