W minionym tygodniu br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 35 zdarzeń na terenie naszego powiatu. Wśród nich były 26 miejscowych zagrożeń, 7 pożarów oraz 2 alarmy fałszywe.

W poniedziałek 20 września br. w miejscowości Nowa Strzemeszna na terenie gminy Czerniewice doszło do pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Informację o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 23:00. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, cały budynek objęty był pożarem, ogień wydobywał się przez dach i okna budynku. Na szczęście nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo wnętrze budynku, stolarka okienna oraz dach budynku. Straty oszacowano na około 50 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było uszkodzenie izolacji przewodów elektrycznych. 

W działaniach gaśniczych uczestniczyły cztery zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim oraz dwa zastęp z OSP Czerniewice i Strzemeszna. Łącznie pożar gasiło 25 strażaków. Akcja trwała blisko 4,5 godziny.

Z kolei w środę 22 września w miejscowości Teodorów w gminie Budziszewice doszło do pożaru pomieszczenia kuchennego na parterze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Informację o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 20:43. Przed przybyciem straży pożarnej dwie osoby samodzielnie opuściły budynek przy użyciu drabiny podstawionej do balkonu przez sąsiada. W wyniku pożaru spaleniu uległy meble kuchenne, sprzęt AGD, ściany i sufit na powierzchni około 60 m2. Okopceniu uległy ściany w całym budynku. Straty oszacowano na około 80 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. 

W działaniach gaśniczych uczestniczyły dwa zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, dwa zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach oraz dwa zastęp z OSP Ujazd i Budziszewice. Łącznie pożar gasiło 28 strażaków. Akcja trwała blisko 1,5 godziny.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

trzy × 2 =