6 mln złotych dofinansowania pozyskało Miasto na budowę dróg w rejonie Areny Lodowej. Tym samym zostanie przeprowadzona całkowita modernizacja układu drogowego na obszarze prawie 20 hektarów. Środki będą pochodziły z budżetu państwa z rezerwy celowej i zostaną przeznaczone na inwestycje stworzenia nowoczesnego systemu skomunikowania terenów, które w niedługiej przyszłości  będą przygotowane pod dalsze funkcje rekreacyjno-sportowe, mieszkaniowe i usługowe.

W planach  jest utworzenie na tych terenach nowoczesnego kompleksu rekreacyjno-sportowego – o czym mówił podczas konferencji prezydent Marcin Witko. O pozyskanych środkach poinformował Waldemar Buda – Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Udział w konferencji, której gospodarzem był prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, wziął również senator Rafał Ambrozik.

– Widzimy jak Tomaszów się rozwija, w związku z tym chętnie wspieramy kolejne inicjatywy. Wiemy, że to ma sens, wiemy, że tu jest jakaś głębsza idea, (..,) wiemy, że to są pewne etapy rozwoju miasta. Obserwujemy jak krok po kroku te etapy są realizowane- zaznaczył minister Waldemar Buda.

– To element naszej strategii rozwoju miasta i jego przestrzeni tym razem na terenach wokół ul. Strzeleckiej. Planujemy na tych terenach wiele inwestycji (…). Warto przypomnieć, że tak wielkie kwoty nigdy wcześniej do Tomaszowa nie docierały. Na przestrzeni choćby ostatniego roku pozyskana kwota na rozmaite inwestycje wyniesie ponad 50 mln złotych (…). Co będzie realizowane w ramach pozyskanych 6 mln? W pierwszej kolejności dokumentacja techniczna, w drugim przystąpimy do inwestycji polegającej na zbudowaniu zupełnie nowych ciągów drogowych oraz przebudowaniu tych starych. Za pomocą rond przy ul. św. Antoniego i Strzeleckiej i przekierowaniu ruchu drogowego skomunikujemy w sposób nowoczesny miasto z terenami zielonymi na Błoniach i Areną Lodową oraz ul. PCK (przy której powstaną zatoki parkingowe, chodnik oraz ścieżka rowerowa). W miejscu planowanych inwestycji znajduje się odwiert geotermalny, w tej chwili pracujemy nad tym aby ten odwiert służył mieszkańcom dostarczając im wysokiej jakości wodę (….). Zależy nam, żeby wszystkie rekreacyjne funkcje tych terenów mogły nam wszystkim służyć (strefa relaksu, aktywny wypoczynek). Przypomnę, że już pozyskaliśmy fundusze, dzięki którym powstał odwiert geotermalny, następnie skablujemy sieć linii wysokiego napięcia. Teraz środki na skomunikowanie tych bardzo atrakcyjnych terenów. Niebawem to miejsce zmieni się nie do poznania – mówił prezydent Marcin Witko.

Miasto na projekt przebudowy dróg w rejonie Areny Lodowej i tomaszowskich Błoni pozyskało dofinansowanie w kwocie 6 mln złotych, które stanowi 80% środków przeznaczonych na realizację inwestycji. Pozostałe 20 % stanowić będzie wkład własny

Źródło Urząd Miasta w Żelechlinku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

trzynaście − 7 =