Zarząd Powiatu Tomaszowskiego może pochwalić się kolejną dotacją, dzięki której, tym razem, wyremontowana zostanie kładka na Wolbórce na ulicy Zacisze. Właściwie to będzie nie remont, ale wybudowanie nowej kładki. Koszt wyniesie ponad 950 tysięcy. Dofinansowanie wynosi 700 tysięcy złotych.

W czwartek, 1 kwietnia 2021 roku, odbył się briefing, w którym udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego i Beata Zysiak – Skarbnik Powiatu Tomaszowskiego.

 „Drodzy Państwo, pomimo tego, że dzisiaj jest taki wyjątkowy dzień, Wielki  Czwartek, chcieliśmy trochę radości przekazać mieszkańcom naszego powiatu i pochwalić się, że to wszystko co robimy, przynosi konkretny skutek, który będzie służył mieszkańcom naszego powiatu. W tym przypadku mówimy o dofinansowaniu takiego zadania jak remont kładki dla pieszych. Tak, tej kładki znanej, słynnej nad rzeką Wolbórką, w ciągu drogi ulicy Zacisze. O to zadanie też wnioskowało bardzo wielu mieszkańców naszego miasta, naszego powiatu, jak i również działkowcy, którzy nieopodal mają swoje ogródki. Udało się takie pieniądze dzisiaj pozyskać, więc to zadanie będzie zrealizowane i będziemy mogli wspólnie, za jakiś czas cieszyć się, że tak bardzo ważna, potrzebna inwestycja szczególnie dla tej części miasta, zostanie zrealizowana.

Dofinansowanie na poziomie ponad 75% to rzeczywiście jest sukces. Znacząco poprawi to też finanse naszego powiatu, bo gdybyśmy mieli sami sfinansować to zadanie, to jednak tych pieniędzy mogłoby braknąć na realizację innych remontów czy zadań, a tutaj wyjątkowa pomoc rządu polskiego ma konkretne znaczenie i to, co proszę Państwa, wspomniałem wcześniej, gdzie podziękowałem konkretnym osobom, które cały czas tak naprawdę się angażują w tą pomoc naszego powiatu, czyli pan Marszałek Senior Antoni Macierewicz, pani poseł Anna Milczanowska, pan poseł Robert Telus – to są te osoby, które mają na względzie to wszystko, co jest ważne w ramach naszego powiatu tomaszowskiego. Oczywiście tutaj jest duża przychylność pana Wojewody Tobiasza Bocheńskiego, pana premiera Mateusza Morawieckiego. Cieszymy się z tak dobrej współpracy, z tymi właśnie bardzo ważnymi osobami i tak, jak powiedziałem, liczymy, że w niedługim czasie, dosłownie w przeciągu kilku tygodni będziemy mogli Państwu przekazać kolejne dobre informacje, związane z dofinansowaniem zarówno z Urzędu Marszałkowskiego, jak i też z poszczególnych ministerstw, ale również i w ramach, mam nadzieję, kolejnych inwestycji lokalnych z tego funduszu rządowego, który naprawdę pomaga samorządom, naprawdę pomaga lokalnym przedsiębiorcom. Serdecznie jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy dopomogli, żeby ten wniosek był skuteczny, że zauważyli ten problem na terenie naszego powiatu, na terenie naszego miasta.” – podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania dofinansowania Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.  

„Szanowni Państwo, to piękny dzień, nie tylko dlatego, że świeci słońce, jest ciepło, ale dlatego, że znowu piękna, przyjazna dłoń w kierunku powiatu tomaszowskiego. Kiedy mówimy o pieniądzach to mówimy o tym, że będziemy mogli zrealizować marzenia. To nie jest łatwe, żeby otrzymać zewnętrzne środki i mimo aktywności poszczególnych pracowników, czy to Starostwa, czy Urzędu Miasta, nie zawsze są środki rzeczywiście znajdują taki finał, że one do nas trafiają i to jeszcze w oczekiwanej  kwocie.  Te,  o których dzisiaj mówimy, pozwolą po pierwsze, zrealizować zadanie, które od kilku lat czekało na realizację, mówimy o kładce. Warto  też wspomnieć o kwocie miliona 500 złotych,  za które samorząd tomaszowski będzie budował kolejny żłobek. Biorąc pod uwagę, że dopiero co został oddany przepiękny, nowoczesny żłobek, w perspektywie kolejny, na które już są pieniądze, to jest piękny ukłon wobec młodego pokolenia, wobec młodych rodziców, którzy mając taką perspektywę, mogą śmiało spoglądać w swój rozwój zawodowy i to, że pozostawienie dziecka zarówno w dobrych warunkach, jak i pod dobrą opieką pozwoli im realizować swoje zawodowe marzenia. A zatem oby więcej takich spotkań, oby więcej takich gestów. Cieszą nas one, ale nigdy nie zaspokajają. Dziękuję bardzo.” – powiedziała Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego.

„Proszę Państwa, inwestycja, na którą bardzo długo wszyscy czekaliśmy i nie tylko mieszkańcy pobliskiej ulicy i osiedla, to jest ulicy Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim. Inwestycja, na którą wszyscy czekamy,  to jest przebudowa kładki dla ruchu pieszego w ciągu drogi powiatowej 4346 w Tomaszowie Mazowieckim, wreszcie doczekała się końca. Otrzymaliśmy dofinansowanie i mamy przygotowaną dokumentację, pełną dokumentację techniczną i podpisanie umowy z panem Wojewodą. Ogłaszamy przetarg i przystępujemy do realizacji. Przebudowa tej klatki będzie polegała na całkowitym rozebraniu nośnej konstrukcji, przebudowa przyczółków po obydwu stronach, zakonserwowanie podpór, do których zostaną dobudowane tzw. czopy, na których zostanie ułożona nowa, całkowicie nowa konstrukcja, której szerokość całkowita będzie wynosiła 2,5 m, długość ponad 40 m, na której zostaną wybudowane balustrady, w których rozpiętość świetle będzie 2 m. Wybudowane zostaną dojścia do tej kładki, zostanie ułożona kostka brukowa, miejscami będzie szerokość tej kostki od 3,5 do 4 m. Będzie też dojście i dojazd do stacji trafo i do ogródków działkowych. Na pewno ucieszą się mieszkańcy i działkowcy, którzy tam do tej pory pokonywali bardzo głębokie wykopy, przełomy w tej jezdni. Tutaj trzeba podziękować panu Wojewodzie za bardzo duże dofinansowanie. Wartość kosztorysowa tego zadania to jest w granicach 900 tysięcy, i jak to nadmieniłem, z chwilą podpisania umowy, przystępujemy do realizacji.” – przybliżył zakres prac, które już wkrótce zostaną wykonane, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: od lewej: Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Beata Zysiak – Skarbnik Powiatu Tomaszowskiego, podczas briefingu prasowego na temat dofinansowania 700 tysięcy złotych, na przebudowę kładki i remont chodników w ciągu drogi powiatowej nr 4346E ul. Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim nad rzeką Wolborką

„W uzupełnieniu wszystkich wcześniejszych wypowiedzi na temat techniczny nowej kładki, która będzie budowana na ulicy Zacisze, powiem, że cała wartość zadania szacowana jest na 950 tysięcy, więc powiat będzie prowadził to zadanie i dopisze środki własne, które pozwolą na zrobienie postępowania. W tym momencie posiadamy pełną dokumentację, co pozwoli  na rozpisanie postępowania przetargowego. Myślę, że dla powiatu taki duży zastrzyk jednak dofinansowania w postaci takich środków finansowych, ma duże znaczenie przy dużej ilości zadań. Nie jest to jedyny most, który planujemy w tym roku zrobić. Jeżeli uda się uzyskać dofinansowanie to będzie jeszcze jedna przeprawa w Tomaszowie robiona, mostowa, więc to jest znacząca kwota dla budżetu tomaszowskiego, naprawdę. W tym roku mamy bardzo dużo zadań inwestycyjnych, więc kwota 700 000 znacząco poprawi kondycję dochodową finansów powiatu.” – powiedziała Beata Zysiak – Skarbnik Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: baner reklamujący dofinansowanie 700 tysięcy złotych na przebudowę kładki i remont chodników w ciągu drogi powiatowej nr 4346E ul. Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim nad rzeką Wolborką. Pieniądze dla powiatu tomaszowskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

szesnaście + dwadzieścia =