Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.

Wakacje to upragniony i wymarzony czas relaksu, zabawy, aktywności, poprzedzony zazwyczaj daleką podróżą. Na drogach oraz w kurortach wypoczynkowych spodziewać należy się większej liczby pojazdów, dlatego zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dotarcia do celu będzie najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na bezpieczeństwo jazdy wpływ ma wiele czynników, takich jak: stan psychofizyczny kierowcy, przestrzeganie przepisów przez użytkowników drogi, zachowanie pasażerów czy stan techniczny pojazdu.

Przed wyjazdem warto sprawdzić m.in.:

  • stan techniczny pojazdu (stan ogumienia, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych),
  • obowiązkowe wyposażenie pojazdu m.in.: trójkąt ostrzegawczy, gaśnica.
    Warto mieć także apteczkę, kamizelkę odblaskową, zapasowe żarówki.

Należy pamiętać, że na bezpieczeństwo podczas jazdy wpływ ma również rozmieszczenie bagaży oraz zabezpieczenie ich przed przemieszczeniem.

Wysokie temperatury powietrza mogą powodować zmęczenie i rozdrażnienie, co negatywnie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Dlatego warto robić przerwy w czasie jazdy. Niezależnie od tego, gdzie zaparkujemy pojazd, nie pozostawiajmy w jego wnętrzu dzieci ani zwierząt, szczególnie w czasie upałów.

Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie letniego wypoczynku, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, kierować się zdrowym rozsą-dkiem i postępować w taki sposób, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy nawet życia.

Przypominamy, że policjanci będą zwracać uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego, w tym przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości kierujących, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach oraz sprawdzać będą stan techniczny – również  pojazdów realizujących przewóz osób autobusami.

(BRD KGP)

Inne teksty:

  • KWP w Gorzowie:

– Wyjeżdżając na wakacje uważajmy na drogach! Policjanci gotowi do działań ►

  • KWP w Olsztynie:

– Wszyscy zadbajmy o bezpieczne wakacje 2021 ►

  • KWP w Gdańsku:

– Niech te wakacje będą radosne i bezpieczne. Policjanci z Pomorza gotowi na sezon ►

  • KWP w Radomiu:

– Bezpieczne wakacje z Mazowiecką Policją ►

  • KWP w Łodzi:

– Znów będą wakacje ►

– Sisi na wakacjach ►

  • KWP w Katowicach:

– Bezpieczne wakacje 2021 – dbajmy o siebie i innych ►

Źródło Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

2 × 4 =