We wtorek Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie wszystkich szkół i uczelni na terenie całego kraju! Zamknięte zostaną też żłobki i kluby dziecięce. Jednocześnie rząd zdecydował o zawieszeniu o funkcjonowania instytucji kultury – teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin.

W całym powiecie tomaszowskich wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki, muzea, kluby, kina będą zamknięty przez co najmniej okres 2 tygodni. Decyzja zamknięcia zostanie wprowadzona w życie w najbliższy poniedziałek 16 marca, czyli do końca obecnego tygodnia jeszcze dzieci uczęszczają do szkół.

– Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci w bardzo łatwy sposób mogą zarażać innych. To zachowanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ dzieci w sposób nieświadomy mogą zarazić swoich dziadków – stwierdził Morawiecki.

Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych i szkół wyższych dotyczy także tych niepublicznych.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. – Zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy – zaznaczyła.

Minister podała również, że rzad zwrócił się do jednostek samorządu terytorialnego o zamykanie domów i klubów seniora. info- fakt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj