Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz Wójtowie Gmin Tomaszów Mazowiecki i Inowłódz podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania dodatkowych służb ponadnormatywnych. Większa liczba policyjnych patroli zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców obydwu gmin oraz turystów wypoczywających w Spale, nad Zalewem Sulejowskim i rzeką Pilicą.

W dniu 10 czerwca 2021 roku Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman zawarł dwa porozumienia. Do podpisania pierwszego doszło w budynku tomaszowskiej komendy. Dokument uściślający zasady porozumienia podpisany został z Wójtem Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszkiem Szmiglem. W ramach otrzymanych środków finansowych z budżetu gminy Tomaszów Maz. od 11 czerwca do 30 października 2020 roku odbędzie się łącznie 60 policyjnych służb na terenach gminy Tomaszów Mazowiecki. Kolejne porozumienie zostało zawarte w siedzibie Urzędu Gminy w Inowłodzu z Wójtem Gminy Bogdanem Kąckim. Łącznie w ramach podpisanego porozumienia policjanci odbędą 30 służb, które zrealizowane zostaną w okresie od 10 czerwca do 31 października na ternie gminy Inowłódz.

Służby pełnione przez tomaszowskich policjantów w ponadnormatywnym czasie pracy będą planowane według wyników bieżącej analizy zagrożeń. Na pewno dyslokowane będą w weekendy na terenach przywodnych, a w szczególności w rejonie Spały, Zalewu Sulejowskiego i rzeki Pilicy tj. popularnych miejscach wypoczynku na terenie obydwu gmin.

Źródło Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

piętnaście + 3 =