Przedstawiciele Urzędu Gminy Tomaszów Mazowiecki wraz z Wykonawcą, przy udziale przedstawiciela  Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim i sołtysa wsi Chorzęcin, dokonali odbioru wyremontowanego odcinka drogi powiatowej  w miejscowości Chorzęcin. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, które za ponad 500 tys. zł. wykonało nową nawierzchnię na długości 980 m wraz z utwardzeniem poboczy i zjazdów przylegających do drogi. Droga ta jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym łączącym powiat tomaszowski z powiatem piotrkowskim, a przeprowadzona modernizacja z pewnością  znacząco wpłynie na poprawę komfortu jazdy naszych mieszkańców.

W celu zrealizowania zadania, powyższy odcinek drogi został przejęty na mocy podjętej uchwały Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki w sprawie przyjęcia
od Powiatu Tomaszowskiego zadania publicznego z zakresu dróg powiatowych oraz na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Gminą Tomaszów Mazowiecki, a Powiatem Tomaszowskim. Na realizację powyższej inwestycji Gmina Tomaszów Mazowiecki pozyskała ponad 195 tys. zł. budżetu Województwa Łódzkiego w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Źródło Urząd Gminy w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

sześć + sześć =