W ubiegłym roku po raz pierwszy przygotowane zostały atrakcje wakacyjne dla dzieci z gminy Będków. Ich organizatorem był Tomasz Zdonek. Ponieważ dzieci wspaniale spędziły wolny czas i doskonale się bawiły, Wójt gminy Będków Dariusz Misztal, postanowił w tym roku także sfinansować wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży do Tomaszowa i nad Zalew Sulejowski.

W poniedziałek i wtorek, 28-29 czerwca 2021 roku, dzieci z gminy Będków wzięły udział w wakacjach, które podobnie, jak w roku ubiegłym, zorganizował Tomasz Zdonek. Wyjazd odbywał się pod hasłem: „Dzieci z gminy Będków poznają powiat tomaszowski”. W projekcie wzięło udział około czterdzieścioro uczestników. Byli to przede wszystkim uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Będkowie. Przewidziano dla nich liczne atrakcje. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić Podziemną Trasę Groty Nagórzyckie, po których oprowadzał ich przewodnik. Wysłuchali wielu interesujących opowieści, związanych z historią Trasy, ale też legend, których tematyka wiąże się z Grotami. Wśród nich była m.in. ta o zbóju Madeju i nagórzyckim diable.

            Następnym przystankiem wycieczki był Port Maruś w Swolszewicach Małych. To największy port jachtowy nad zalewem. Jego właścicielem jest Marek Szturnoga. Na miejscu największą atrakcją był rejs motorówkami po Zalewie. Było to możliwe dzięki Szkole żeglarstwa i sportów motorowodnych Saily.pl. Właściciele Szkoły: Dariusz Jachimowski i Robert Grochowalski pokierowali motorówkami. Jednak zanim rozpoczął się rejs, przeprowadzili krótkie szkolenia, dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci nauczyły się na przykład zakładać kamizelki. Dla wszystkich uczestników z pewnością była to niezapomniana przygoda. Organizatorzy są wdzięczni wszystkim, którzy pomogli zrealizować tak wspaniałe atrakcje dla małych uczestników. Szczególne podziękowania kierują dla Dariusza Jachimowskiego i Roberta Grochowalskiego z Firmy Saily.pl.

Na zdjęciu: atrakcje podczas wycieczek zorganizowanych przez gminę Będków dla dzieci z gminy Będków pod nazwą „Dzieci z gminy Będków poznają powiat tomaszowski”.

            Z Portu Maruś dzieci pojechały do Parku linowego ” Nad Pilicą”, któ®y znajduje się na przystani w Tomaszowie Mazowieckim. Tam zaopiekował się nimi Mateusz Krężelewski. Tu również najpierw odbyło się szkolenie. Każdy uczestnik dostał kask, który miał chronić głowę w razie upadku. W tomaszowskim Parku linowym można wybrać jedną z pięciu tras. Ci, którzy byli w Parku po raz pierwszy, przeszli trasę najłatwiejszą, ale były też osoby, które nie raz już tam się bawiły. Te mogły przejść trasy trudniejsze.

            Poza spacerami po linach na terenie Parku można znaleźć wiele innych atrakcji.  Uczestnikom spodobały się autka, którymi mogli jeździć i kierować, jakby już mieli prawdziwe prawa jazdy.

            Aby zajęcia, organizowane na świeżym powietrzu można było zaliczyć do udanych, bardzo ważna jest odpowiednia pogoda. Na to również uczestnicy nie mogli narzekać. Dzień był ciepły i słoneczny, dzięki czemu zabawa świetnie się udała. Zero nudy i sto procent czasu wypełnionego ciekawymi aktywnościami.

Wydaje się, że uczestnicy wakacji z gminy Będków na długo zapamiętają te dwa dni pełne atrakcji, które mieli możliwość przeżyć dzięki organizatorom wycieczek i Wójtowi gminy Będków Dariuszowi Misztalowi.

Na zdjęciu: atrakcje podczas wycieczek zorganizowanych przez gminę Będków dla dzieci z gminy Będków pod nazwą „Dzieci z gminy Będków poznają powiat tomaszowski”.

„Ubiegłoroczne wakacje z gminą Będków cieszyły się na tyle dużą popularnością, że pan Wójt Dariusz Misztal postanowił również taką organizację powierzyć mojej osobie w tym roku. Cieszymy się bardzo, bo mamy więcej dzieci zdecydowanie, niż mieliśmy w ubiegłym roku i te wakacje się odbywają pod nazwą „Dzieci z gminy Będków poznają powiat tomaszowski”. Dzisiaj gościliśmy w Grotach, zwiedziliśmy całą, przeszliśmy całą trasę Grot Nagórzyckich. Drugą atrakcją dla dzieci był rejs łodziami motorowymi po Zalewie Sulejowskim, a to dzięki wsparciu pana Dariusza Jachimowskiego i jego firmy Saily.pl. A teraz jesteśmy w parku linowym, który powstał tutaj jeszcze za funkcjonowania Młodzieżowego Domu Kultury. Jesteśmy oczywiście na terenie przystani kajakowej. Mam nadzieję, że te dzieci chyba są na tyle zadowolone, że gmina Będków będzie kontynuowała te wakacje również w kolejnych edycjach.

Na zdjęciu: atrakcje podczas wycieczek zorganizowanych przez gminę Będków dla dzieci z gminy Będków pod nazwą „Dzieci z gminy Będków poznają powiat tomaszowski”.

Ponad czterdzieścioro dzieci uczestniczyło w wakacjach, zorganizowanych przez gminę Będków i są to głównie dzieci ze Szkoły Podstawowej właśnie z Będkowie. Oczywiście trzy panie są wzorowymi opiekunkami. Bardzo im dziękujemy. Mam nadzieję, że są bezpieczne. Nikomu się nic nie stało. A to chyba dla opiekunów i dla pana wójta Dariusza Misztala jest, i dla rodziców oczywiście, rzeczą najważniejszą.” – powiedział Tomasz Zdonek.

Na zdjęciu: atrakcje podczas wycieczek zorganizowanych przez gminę Będków dla dzieci z gminy Będków pod nazwą „Dzieci z gminy Będków poznają powiat tomaszowski”.

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj