W niedzielę, 24 października 2021 roku, o godzinie 16.00, w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, wystąpi kapela Fakiry. Monika Saktura – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wiadernie zaprasza na koncert religijno-patriotyczny.

Projekt z Ministerstwem Obrony Narodowej: DZIĘKUJEMY ZA WOLNOŚĆ – KONCERTY RELIGIJNO-PATRIOTYCZNE w ramach programu: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym.

DZIĘKUJEMY ZA WOLNOŚĆ – KONCERTY RELIGIJNO-PATRIOTYCZNE to projekt mający na celu pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej poświęcony uczestnikom ruchu partyzanckiego. Żołnierze Niezłomni byli patriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach, torturowani i poniżani. Zapłacili za swoje przywiązanie do Ojczyzny najwyższą cenę. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę.

Naszym obowiązkiem patriotycznym jest przywracanie pamięci o zapomnianych bohaterach.

Kapela FAKIRY to zespół działający w ramach Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA w Piotrkowie Trybunalskim, który powstał w 1976 roku. W 2021 roku obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia. Uznawana jest za najlepszy zespół grający folklor miejski w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj