Hulajnogi elektryczne już od dzisiaj pojawią się na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Już w sobotę będzie można je bezpłatnie przetestować na przystani miejskiej pod okiem instruktorów. To kolejny element wprowadzania do przestrzeni komunikacyjnej miasta akcentów elektromobilnych.

Spotkanie informacyjne z udziałem prezydenta miasta, przedstawicieli firmy „blinkee.city” oraz komendanta Straży Miejskiej dotyczące korzystania z usługi udostępniania elektrycznych hulajnóg odbyło się w dzisiaj na przystani miejskiej.

– Bardzo się cieszymy, że tego typu środek komunikacyjny również będzie funkcjonował w Tomaszowie Mazowieckim, na co jest zapotrzebowanie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę i podkreślamy dbałość o bezpieczeństwo podczas korzystania z elektrycznej hulajnogi. Zależy nam aby wszyscy, którzy będą korzystali z e-hulajnogi zadbali zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i o bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu” – powiedział Marcin Witko.

Słowa prezydenta podkreślił komendant Straży Miejskiej przedstawiając aktualne przepisy dotyczące korzystania z e-hulajnogi w ruchu drogowym, które weszły w życie 20 maja br. Na zakończenie spotkania przedstawiciele firmy udostępniającej hulajnogi w naszym mieście przedstawili podstawowe zasady ich działania i bezpiecznego użytkowania.

Hulajnogi rozlokowane będą w kilkunastu punktach miasta, a już w sobotę na przystani miejskiej przy ulicy PCK od godziny 14 do 16 odbędą się darmowe jazdy próbne.

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

two × 2 =