Już w najbliższy piątek, 23 września, w tomaszowskiej Arenie Lodowej (ul. Strzelecka 24/26, Tomaszów Mazowiecki) rozpoczną się Targi Nowych Technologii „Textiles Expo 2022”, które potrwają do soboty, 24 września.

Tematem przewodnim pierwszej edycji imprezy są nowe technologie w branży tekstylnej. Panele dyskusyjne, wykłady i pokazy dotyczyć będą między innymi nowych rozwiązań w projektowaniu odzieży sportowej i akcesoriów turystycznych oraz przekroju najnowszych technologii w produkcji tekstyliów. Ponad 20 wystawców zaprezentuje materiały, akcesoria i rozwiązania technologiczne.
Wstęp na targi dla odwiedzających jest bezpłatny, a na gości czekają takie atrakcje jak koncert Dave Bo z Zespołem, otwarty trening fitness z Qczajem, pokazowy mecz siatkówki i pokazy mody sportowej.

Tomaszów Mazowiecki jest najlepszym miejscem na tego typu przedsięwzięcia. Leży w centralnej Polsce i jest miastem pozytywnych emocji. Oczekujemy, że na targach pojawią się najnowsze trendy w branży włókienniczej i branży modowej związanej ze sportem, bo Tomaszów Mazowiecki jest idealnym miejscem, żeby spędzać w nim czas w aktywny sposób. W ramach programu „Aktywni gospodarczo” realizowaliśmy już w Tomaszowie Mazowieckim przedsięwzięcia związane z branżą budowlaną i spożywczą, teraz chcemy za pomocą tej imprezy przypomnieć o branży tekstylnej, aby zachęcić przedsiębiorców z branży tekstylnej do lokowania swojego biznesu w Tomaszowie
Mazowieckim – powiedział Marcin Witko, Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu, e-sportu i tych wszystkich, którzy chcą, żeby ich własne ubranie ich czymś zaskoczyło. Pokażemy rozwiązania włókiennicze sprzęgnięte z najnowocześniejszymi technologiami, tekstroniką, informatyką i sterowaniem za pomocą komputera – powiedział prof. Arkadiusz Adamczyk, zastępca dyrektora ds. badawczych Sieci Badawczej Łukasiewicz / ŁIT.

Przemysł tekstylny to nie tylko odzież, ale też wyroby techniczne. Dziękuję, że będziemy mogli tu zaprezentować technologie, które pokażą, czym jest dzisiaj nowoczesne włókiennictwo – powiedział Ireneusz Chabrowski, Prezes Stowarzyszenia Włókienników Polskich.
Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim była budowana z myślą o wydarzeniach sportowych, ale to też obiekt idealny do organizacji wydarzeń targowych – powiedział Roman Derks, Prezes Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

O Targach Nowych Technologii „Textiles Expo 2022”
Organizatorem targów jest Miasto Tomaszów Mazowiecki. Partnerami merytorycznymi są: Sieć Badawcza Łukasiewicz–Łódzki Instytut Technologiczny, Stowarzyszenie Włókienników Polskich w Łodzi, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny.
Impreza realizowana w ramach projektu pn. „AKTYWNI GOSPODARCZO – kompleksowa promocja potencjału gospodarczego miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

piętnaście − sześć =