W czwartek, 27 maja 2021 roku, w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się podpisanie umowy na zadanie pod nazwą: „Przebudowa kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4346E – ulica Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim”.

Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Usługowe „KAWECKI” s.c. Ćmińsk, ul. Kobylaki 26, 26 – 085 Miedziana Góra. Wartość zadania to 829 531,31 zł. Powiat tomaszowski pozyskał na realizację przedsięwzięcia z Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych    dotację  w wysokości 700 000zł.Termin realizacji 27 listopada 2021 roku.

W spotkaniu udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Rudzka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych i Jacek Kawecki – właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno–Usługowego „KAWECKI” s.c.

Na zdjęciu: od prawej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Rudzka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, podpisuje umowę na realizację zadania „Przebudowa kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4346E – ulica Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim” z Jackiem Kaweckim – właścicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Kawecki” s.c., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim – 27 maja 2021 roku

„To jest zadanie wyczekiwane od lat. Nastąpi poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu, nad rzeką Wolbórką, to przejście będzie po prostu będzie tak zrobione, tak zmodernizowane, że powinno służyć kolejne kilkadziesiąt lat.

Proszę Państwa, na to zadanie Powiat Tomaszowski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 700 000 złotych. Zadanie po przetargu zostało wycenione na 829 000 złotych, czyli dofinansowanie rządowe w tym przypadku będzie na poziomie ponad 80 procent.

Na zdjęciu: od prawej: Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Jacek Kawecki – właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Kawecki” s.c., Elżbieta Rudzka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, podczas podpisania umowy na realizację zadania „Przebudowa kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4346E – ulica Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim”, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim – 27 maja 2021 roku

To jest bardzo ważne, że przy tej ilości zadań, które mamy przyjęte na rok 2021, takie dotacje, takie wsparcia rządowe, które  otrzymujemy regularnie, one po prostu są i dzięki tym dotacjom możemy realizować tak ważne zadania w dziedzinie bezpieczeństwa, związane z mieszkańcami, w tym przypadku, Tomaszowa Mazowieckiego, ale też, szeroko biorąc, powiatu tomaszowskiego.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować za pomoc w pozyskaniu tych pieniędzy rządowych panu Marszałkowi Seniorowi – panu Antoniemu Macierewiczowi, posłom na Sejm  Rzeczypospolitej Polskiej – pani Annie Milczanowskiej i panu Robertowi Telusowi, jak i również senatorowi Wiesławowi Dobkowskiemu. Bardzo serdecznie dziękuję za to kolejne wsparcie, natomiast my patrząc na ten nasz rok, który jest bardzo bogaty w różne inwestycje, liczymy, że w niedługim czasie będziemy mogli Państwu przekazać kolejną informację o przyznanych nam dotacjach z innych instytucji, czy to też samorządowych, czy to też państwowych. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli to zadanie realizować. Zaczynamy. Zaczynamy, tym pierwszym elementem był przetarg,  drugim jest podpisanie dzisiejszej umowy, i tak, jak tutaj wspomniał pan Jacek Kawecki, w niedługim czasie, czyli w przeciągu dwóch tygodni plac budowy będzie już przygotowany tak, żeby Firma mogła wejść i realizować  to zadanie.” – podziękował Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Kładka dla pieszych położona jest w ciągu drogi powiatowej nr 4346E – ulica Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim nad rzeką Wolbórką. Projektowana przebudowa obejmuje również rozbudowę dojazdów do obiektu. Obecnie kładka jest pięcioprzęsłowa o konstrukcji zespolonej. Długość całkowita wraz ze skrzydełkami wynosi 40,18 m, szerokość obiektu wynosi 2,20 m.  

Prace remontowe obejmują rozbiórkę istniejących przęseł i wykonanie nowej konstrukcji przęseł kładki, remont filarów i przyczółków. Po przebudowie kładka będzie o następujących parametrach: długość całkowita pomostu – 38,75 m, długość całkowita wraz ze skrzydełkami – 40,18 m, szerokość w świetle balustrad – 2,00 m, szerokość całkowita – 2,50 m, spadek podłużny – łuk pionowy – R=700 m, spadek poprzeczny – 3%, dylatacje stalowe, z wkładką neoprenową, izolacjo-nawierzchnia na pomoście, balustrady stalowe szczeblinkowe o wysokości 1,10 m, zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych i stalowych, gzymsy z desek polimerobetonowych.

W ramach inwestycji przewiduje się remont chodnika na dojściach do kładki.  Od strony południowej kładki chodnik wyremontowany zostanie na długości 6 m. Po stronie północnej kładki chodnik wyremontowany zostanie na długości 155,0 m, tj. od przebudowywanej kładki dla pieszych do ulicy Nadrzecznej. Szerokość chodnika 3,50/4,50m.

Na zdjęciu: od prawej: Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Rudzka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Jacek Kawecki – właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Kawecki” s.c., podczas podpisania umowy na realizację zadania „Przebudowa kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4346E – ulica Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim”, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim – 27 maja 2021 roku
Na zdjęciu: od prawej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Rudzka – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, po podpisaniu umowy na realizację zadania „Przebudowa kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4346E – ulica Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim” z Jackiem Kaweckim – właścicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Kawecki” s.c., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim – 27 maja 2021 roku
Na zdjęciu: baner promujący zadanie „Przebudowa kładki dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 4346E – ulica Zacisze w Tomaszowie Mazowieckim”,, które zostanie zrealizowane przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Kawecki” s.c., za kwotę 829 531,31 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 700 tysięcy złotych

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

sześć + dwanaście =