Aż dwadzieścia kilkuosobowych drużyn wzięło udział w grze terenowej pn. „Diabelskie potyczki”, którą 15 maja zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zabawa odbyła się przy okazji Nocy Muzeów, a jej finał miał miejsce w Skansenie Rzeki Pilicy, gdzie uczestnicy mogli dodatkowo bezpłatnie zwiedzić tę atrakcję turystyczną.

Na starcie gry, który wyznaczono w Informacji Turystycznej na pl. T. Kościuszki, zespoły otrzymywały pakiety startowe złożone z opisu gry, karty zagadek i karty odpowiedzi. Zadaniem uczestników było znalezienie klucza do bram miasta. Został on wykradziony przez diabła nagórzyckiego, który uwolnił się ze swojego podziemnego królestwa w Grotach Nagórzyckich. Aby odszukać miejsce ukrycia klucza, należało rozwiązać zagadki pozostawione przez czarta w różnych punktach miasta, wykazując się przy tym sprytem i znajomością historii Tomaszowa oraz postaci z nią związanych.

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, ale również okolicznych miejscowości. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj