W powiecie tomaszowskim potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u dwóch kolejnych osób.

Jedna z nich to pielęgniarka, pracująca na Oddziale Chorób Wewnętrznych tomaszowskiego szpitala. Pielęgniarka czuje się dobrze i przebywa obecnie w izolacji.

Oddział Chorób Wewnętrznych TCZ został zamknięty, a jego pracownicy i pacjenci poddani zostali kwarantannie. Od osób z najbliższego kontaktu są pobierane wymazy, które trafiają do laboratorium w Łodzi.

Zgodnie z procedurą zgłoszono ten fakt lekarzowi wojewódzkiemu z informacją o przekierowywaniu pacjentów do innych placówek na ternie województwa.

Drugą osobą u której potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa jest lekarz, zamieszkujący w Tomaszowie Mazowieckim, ale nie świadczący usług medycznych na terenie powiatu tomaszowskiego. Osoba ta przebywa obecnie również w izolacji.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego spotyka się codziennie i na bieżąco, szczegółowo monitoruje sytuację na terenie powiatu tomaszowskiego i reaguje na pojawiające się problemy .

W skład Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wchodzą członkowie Zarządu Powiatu, Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, przedstawiciele: 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sanepidu, Referatu Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym, Zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Szanowni Państwo!Informuję, że w powiecie tomaszowskim potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u…

Opublikowany przez „Powiat Tomaszowski /Starostwo Powiatowe/” Piątek, 20 marca 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj