Już w najbliższą niedzielę, 7 listopada 2021 roku, o godzinie 12.00, młodzież ze Stowarzyszenia „Nadzieja” weźmie udział w Eucharystii oraz wykona koncert patriotyczny pn. „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Wydarzenie odbędzie się  w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, a zorganizowane jest w ramach wzbogacenia powiatowych obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. Działanie kulturalne odbywa się w ramach zadania publicznego ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Tomaszowskiego  pn. „Wspieranie kultury i sztuki oraz ochrony dóbr kultury i tradycji, polegających     na wzbogaceniu oferty kulturalnej powiatu tomaszowskiego”.

Stowarzyszenie tworzą młodzi ludzie, których pasją są muzyka i śpiew. Jeszcze jako grupa nieformalna wielokrotnie uczestniczyli m. in.  w pielgrzymkach, koncertach i eventach. Znani są w powiecie tomaszowskim z oprawy wielu wydarzeń religijnych i patriotycznych. Teraz, jako stowarzyszenie, kontynuują swoją działalność, realizując w ten sposób swoje pasje.                                      W tym roku jest to już drugi projekt, do którego przystąpili. Pierwszy, w ramach którego organizowali koncerty patriotyczne inspirowane życiem i twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz wystawę poświęconą płk. Witoldowi Pileckiemu, okazał się wielkim sukcesem. Ich sceniczną aranżację twórczości poety obejrzało setki osób.

– Ten pierwszy projekt dodał nam skrzydeł. Trochę nieśmiało podchodziliśmy do jego realizacji, ale okazał się wielkim sukcesem, zwłaszcza, że jesteśmy na początku drogi. Nie byliśmy pewni, czy utworzenie stowarzyszenia było dobrym pomysłem, ale teraz już wiemy, ze to był strzał w dziesiątkę – mówi Zuzanna Ignasiak ze stowarzyszenia. – Okazało się, że pojęcie patriotyzmu wcale nie straciło na popularności. Naszym celem jest właśnie pokazanie, że młodzi ludzie wiedzą jak go pokazać, znają jego znaczenie dla historii i to właśnie chcemy promować poprzez nasze działania.

Koncert pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna”, to projekt, który narodził się z myślą o mieszkańcach powiatu tomaszowskiego jako wzbogacenie obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. To wspaniała okazja, by razem pokazać swoją miłość do Ojczyzny, by uczcić to najważniejsze dla Polaków święto.

–  Polska pieśń patriotyczna stanowi dla nas pewnego rodzaju fundament patriotyzmu, ponieważ towarzyszyła naszym dziejom już od czasów średniowiecza i stała się nie tylko impulsem do walki z wrogiem, ale również i przede wszystkim wyrazem manifestu wolności – mówi Konrad Ignasiak, członek Stowarzyszenia „Nadzieja”. – Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić Państwa              w podróż po dźwiękach i słowach, w których zapisana jest polskość.

Podczas koncertu wykorzystane będą takie utwory, jak np. „Uwierz Polsko”, „Polskie kwiaty”, „Ojczyzna” czy „Biały krzyż”. Poruszające treści wyśpiewane przez młodzież, zachęcają do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Kolejne odsłony projektu będzie można zobaczyć 14 listopada 2021 roku w Lubochni i 21 listopada 2021 roku w Żelechlinku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj