Przez ponad ostatni rok, z powodu pandemii, posiedzenia komisji Rady Powiatu Tomaszowskiego odbywały się zdalnie. Teraz powoli wszystko wraca do normy.

We wtorek, 25 maja 2021 roku, odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, której przewodniczącym jest Leon Karwat, a Wiceprzewodniczącą Wacława Bąk. Posiedzenie odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim, dzięki zaproszeniu Arkadiusza Broniarka – dyrektora szkoły.

Członkowie komisji mieli możliwość na miejscu zapoznać się z inwestycją, jaka w niedługim czasie rozpocznie się w szkole. Będzie to termomodernizacja, w szczególności dachu II LO.  Wartość inwestycji to 350 tysięcy złotych.

„Znajdujemy się w II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim imienia Stefana Żeromskiego. W dniu dzisiejszym o godzinie 15:30 odbędzie się Komisja Edukacji, Kultury i Sportu. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować panu dyrektorowi za zaproszenie, abyśmy mogli w składzie Komisji obejrzeć budynek, zapoznać się z inwestycją, którą szkoła będzie realizować przez okres wakacji,

 Właściwie już mógłby wejść wykonawca, ale z przyczyn technicznych symbolicznie będzie opóźnienie. Koszt termomodernizacji budynku to prawie 350 tysięcy złotych, z czego będzie wykonane remont kominów, naprawa dachu, obróbki blacharskie, a również i wywóz, i utylizacja gruzu. Wydaje mi się, że po realizacji tego przedsięwzięcia Liceum będzie ładniejsze. Chodzi o to, aby było też zachowane bezpieczeństwo, bo podmiotem tego wszystkiego są uczniowie. Z wykonanych prac będą zadowoleni uczniowie, kadra pedagogiczna i pan dyrektor, który czuwa nad całokształtem tej placówki.

II Liceum to nie jedyna placówka, gdzie odbędą się remonty, termomodernizacje, między innymi Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2. Jest tam kwota dość pokaźna, bo prawie 2 miliony złotych. Kolejna placówka to I Liceum Ogólnokształcące. Koszt inwestycji to 780 tysięcy złotych.” – powiedział Leon Karwat – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Tomaszowskiego.

6 maja 2021 roku miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą na termomodernizację budynku II Liceum, w którym udział wzięli: obecni byli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Arkadiusz Broniarek – dyrektor II Liceum, Anna Rożej – wicedyrektor szkoły oraz Przemysław Lauer – właściciel Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego „Lauer” z Pabianic. To właśnie ta Firma będzie wykonywała termomodernizację dachu II LO. 

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

8 − 4 =