2 czerwca 2021 r. Sekretarz Stanu w MSWiA Maciej Wąsik oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak udali się z wizytą do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w woj. łódzkim.

W pierwszej części wizyty wzięli udział w spotkaniu z druhami OSP powiatu tomaszowskiego zorganizowanym w siedzibie OSP Przesiadłów (gm. Ujazd), podczas którego wręczono promesy na dofinansowanie jednostek OSP z powiatu tomaszowskiego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

W drugiej części wizyty wzięli udział w spotkaniu z druhami OSP powiatu opoczyńskiego, zorganizowanym w siedzibie OSP w Wójcinie (gm. Paradyż), podczas którego wręczono promesy na dofinansowanie jednostek OSP w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Ponadto, jednostki OSP w Zarzęcinie oraz Brudzewicach otrzymały akty włączenia do KSRG, natomiast dla OSP Paradyż, Petrykozy i Chełsty przekazano samochody ratowniczo – gaśnicze.

Podczas obu spotkań tj. w OSP Przesiadłów i OSP Wójcin, odbyły się również konsultacje społeczne projektu Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej, podczas których Wiceszef MSWiA oraz Komendant Główny PSP przedstawili założenia ustawy, udzielili odpowiedzi na zadane pytania i wysłuchali propozycji i oczekiwań zgłoszonych przez druhów OSP w zakresie zapisów w ustawie.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

4 × 2 =