Koronawirus na weselu w Kotfinie

Sanepid w Opocznie bada na obecność koronawirusa 130 osób, które bawiły się na weselu. Do tej pory obecność groźnego wirusa potwierdzono u 11 weselników. Po zniesieniu obostrzeń wielu nowożeńców w regionie łódzkim zdecydowało się na zorganizowanie wesel tak jak przed wybuchem pandemii.

ZOBACZ GALERIĘ (11 ZDJĘĆ)

Feralne wesele odbyło się „po sąsiedzku”, w Kotfinie w gminie Przysucha, w woj. mazowieckim. Spośród 130 weselników prawie sto osób, w tym młoda para, to mieszkańcy powiatu opoczyńskiego.

Jak informuje opoczyński sanepid, trwają badania wszystkich uczestników wesela. Do poniedziałku (15 czerwca) dodatnie wyniki potwierdzono u 11 osób. Badane są kolejne dwie grupy uczestników wesela. We wtorek Sanepid w Opocznie potwierdził kolejnych 7 zakażeń wśród weselników. Niestety wśród zakażonych jest matka z dzieckiem, którzy bawili się na weselu, podczas gdy dziecko chodzi do jednego z opoczyńskich przedszkoli. Sanepid tym samym wytypował kolejną grupę do badania. Wszystkie wyniki badań opoczyńskich weselników oraz osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym przedszkolakiem powinny być znane w czwartek.

Wesele jest jednym z miejsc, gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem

Według ekspertów, wesele jest jednym z miejsc, gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem. Trwa całą noc, gromadzi nawet kilkaset osób, a alkohol sprzyja zmniejszaniu dystansu społecznego. Do tego dochodzi wspólne śpiewanie, przekrzykiwanie wśród głośnej muzyki, co znów znacznie zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ GALERIĘ (6 ZDJĘĆ)

Wesela organizowane tak, jakby nie było epidemii koronawirusa

W miniony weekend w regionie łódzkim odbyło się co najmniej kilkanaście wesel zorganizowanych tak, jakby nie było epidemii. Kolejne są już zaplanowane, ale nie wszyscy potencjalni goście są zdecydowani w nich uczestniczyć.

– Jestem zaproszony na wesele na początku września – mówi łodzianin, który chce zachować anonimowość. – To niby odległy termin, ale wciąż waham się, co zrobić. Boję się ryzyka, tym bardziej że mam małe dziecko, ale nie chciałbym wyjść na kogoś, kto szuka alibi, aby się wymigać od udziału.

Koronawirus w województwie łódzkim

Zakażenie koronawirusem weselników spod Opoczna pogarsza i tak już trudną sytuację w tym powiecie. Jest to jeden z najciężej dotkniętych pandemią obszarów w regionie łódzkim. Do poniedziałek wykryto tam już łącznie ponad 300 przypadków zakażeń. Choruje prawie 100 osób, zmarło 20 mieszkańców.

Autorzy:

Darek Matyjaszczyk

DAREK MATYJASZCZYK

Tomasz Jabłoński

TOMASZ JABŁOŃSKI

źródło – dzienniklodzki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

17 − trzynaście =