Chorzy leżą nie tylko w łódzkim szpitalu im. Biegańskiego, ale też w szpitalu w Zgierzu – centralnej placówce w województwie dla zarażonych koronawirusem. Od 26 marca są też przyjmowani do szpitali w Radomsku i Tomaszowie Maz.

 • W poniedziałek 30 marca w Łódzkiem są 202 przypadki zarażenia koronawirusem
 • Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim: zakażeni – 202 osoby, hospitalizowani z podejrzeniem – 31 osób, objęci kwarantanną – 4698 a nadzorem epidemiologicznym – 2443 osoby
 • Łódzka policja informuje, że doszło do kilkunastu przypadków złamania zasad kwarantanny. Grozić za to może nawet więzienie
 • Decyzją szefa MEN szkoły pozostaną zamknięte do połowy kwietnia

W województwie łódzkim jest 12 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Oznacza to, że w Łódzkiem chorują już 202 osoby. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch młodych kobiet, sześciu kobiet w średnim wieku, dwóch młodych mężczyzn i dwóch mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 20 do 61 lat.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim: zakażeni – 202, hospitalizowani z podejrzeniem – 31 osób, objęci kwarantanną – 4698 a nadzorem epidemiologicznym – 2443.

Kolejni pacjenci z koronawirusem – jeśli liczba chorych w regionie będzie wzrastać – będą kierowani zarówno do szpitala Biegańskiego w Łodzi, jak do szpitala wojewódzkiego w Zgierzu, który zaczął już przyjmować pierwszych pacjentów. Ta druga placówka – decyzją Ministerstwa Zdrowia – należy do Sieci Szpitali Zakaźnych, przeznaczonych dla osób zarażonych koronawirusem. Zgierski szpital jest gotowy także na przyjmowanie porodów ciężarnych kobiet z koronawirusem. Jest w nim przygotowanych 500 łóżek dla zarażonych pacjentów.

Dwa kolejne szpitale w Łódzkiem przyjmą zakażonych koronawirusem

Od czwartku 26 marca pacjenci zakażeni koronawirusem trafiają do dwóch dodatkowych szpitali w Łódzkiem. To Szpital Powiatowy w Radomsku i Tomaszowskie Centrum Zdrowia w Tomaszowie Maz. Pacjenci trafiać mają na oddziały zakaźne, wspomniane szpitale mają przyjmować także innych pacjentów. O tej decyzji poinformował w Radiu Łódź wojewoda Tobiasz Bocheński.

Do tej pory zakażonych przyjmował łódzki szpital zakaźny im. Biegańskiego oraz szpital wojewódzki w Zgierzu, który należy do ogólnopolskiej Sieci Szpitali Zakaźnych, stworzonej przez ministra zdrowia w związku z pandemią koronawirusa.

Osiem osób wyleczonych z koronawirusa w Łódzkiem

W Łódzkiem jest osiem osób, które wyleczono z koronawirusa. – W czwartek 26 marca negatywne wyniki miało dwóch nastoletnich chłopców. Wyleczone zostały też dwie młode kobiety i kobieta w średnim wieku – mówi rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. – Wcześniej wyleczony został mężczyzna i dwie kobiety.

Jak dodaje, w województwie łódzkim pacjenci z koronawirusem cały czas trafiają w pierwszej kolejności do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Zgierzu i do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. – Musimy być przygotowani w każdej chwili na możliwość przyjmowania zwiększonej liczby pacjentów, dlatego już w lutym wojewoda łódzki podniósł gotowość dziewięciu placówek medycznych na terenie województwa łódzkiego – wyjaśnia. – Wśród nich są także szpitale w Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim, jako te placówki, które mają oddziały zakaźne i również są przygotowane na przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Szpitale te mają przyznane dodatkowe środki z rezerwy premiera na wniosek wojewody. Każdy ze szpitali dostało po prawie mln zł – mówi Zalewska.

Placówki o podwyższonej gotowości:

 • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi
 • Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
 • Szpital Powiatowy w Radomsku
 • Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.
 • Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi
 • Szpital Wojewódzki im. Prym. Kard. St. Wyszyńskiego w Sieradzu
 • Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach
 • Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o.
 • Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi

autor: MAGDALENA GAŁCZYŃSKA
źródło – lodz.onet.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj