Oliwier Kwiatkowski uczeń klasy VII a ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w okresie od listopada 2020 r. do kwietnia 2021 r.

Chłopiec bardzo dobrze radził sobie na kolejnych szczeblach matematycznego konkursu, zdobywając: w etapie szkolnym 94%, rejonowym 83% i wojewódzkim 95% poprawnych odpowiedzi. Oliwier zmierzył się również na trzech etapach z bardzo trudnymi testami konkursu z języka angielskiego. Jako jedyny uczestnik z naszego miasta uzyskał tytuł finalisty w konkursie uważanym za najtrudniejszy sprawdzian wiedzy i umiejętności językowych dla uczniów szkoły podstawowej. Zmagania konkursowe wymagały nie tylko stosowania słownictwa i gramatyki w stopniu zaawansowanym, ale także ogromnej wiedzy z zakresu historii, kultury oraz dokonań w literaturze, nauce, polityce, sztuce i sporcie, jak również znajomości zwyczajów i uroczystości czy geografii Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, uczeń nie miał możliwości uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu konkursu, jednak w nagrodę za swoje osiągnięcia w dniu 14 maja 2021 r. odebrał z rąk dyrektor szkoły, Kamilli Madzio zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata i finalisty Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz życzenia sukcesów w kolejnych latach.

Gratulujemy Oliwierowi oraz jego nauczycielkom matematyki i języka angielskiego, Reginie Kwapisz i Marioli Kubackiej.

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dziewięć − cztery =