Na XVI edycję Powiatowego Konkursu „Ja i moja Mała Ojczyzna: zasupłane historie – tradycje rodzinne” wpłynęły 133 prace – 31 prac w części literackiej oraz 102 w części plastycznej. 29 października w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się jego uroczyste podsumowanie.

Na konkurs wpłynęły prace zarówno z tomaszowskich szkół podstawowych (1, 3, 8, 9, 10, 11, 12, 14) oraz ze szkół podstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego – z Ujazdu, Osiedla Niewiadów, Łaznowa, Sadykierza, a także ze szkól ponadpodstawowych – I LO, II LO i ZSP nr 2.

Finał konkursu uświetnił mini koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz prelekcja dr Andrzeja Wróbla z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim – Oddział w Tomaszowie Mazowieckim na temat tradycji domowych kultywowanych w Tomaszowie i okolicach, który opowiedział także legendy o Piaście Kołodzieju, o Smoku Wawelskim, o Niebieskich Źródłach oraz o Pannie na Niedźwiedziu.

Po odczytaniu protokołu z posiedzenia Jury części literackiej oraz plastycznej, obecnym na podsumowaniu laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac konkursowych, którą można oglądać do końca listopada w czytelni MBP oraz w holu biblioteki.

Pliki do pobrania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj