Dwa dni 5. edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim wypełnią koncerty utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia „jazzmenów”. Usłyszymy jazz band Młynarski-Masecki, Kubę Badacha z zespołem, a także Szymona Mikę & Yumi Ito oraz Piotra Schmidta. Program tegorocznej edycji, która odbędzie się 17 i 18 września w Arenie Lodowej przedstawili na konferencji zorganizowanej w Urzędzie Miasta prezydent Marcin Witko, dyrektor MCK Jacek Paprocki oraz dyrektor artystyczny festiwalu – Krzysztof Balkiewicz.

Głównym koncertom towarzyszyć będą jazzowe warsztaty wokalne i muzyczne w Miejskim Centrum Kultury oraz Klub Festiwalowy, w którym będzie można posłuchać występów wykładowców i uczestników warsztatów i podyskutować o muzycznych trendach i stylach, a także wymienić się muzycznymi doświadczeniami. Do prowadzenia warsztatów organizatorzy zaprosili wybitnych artystów. Zajęcia wokalne poprowadzi Krystyna Prońko, technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Zbigniew Wrombel podzieli się techniką gry jazzowej na kontrabasie i gitarze basowej. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuoza gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festival, a także kanałów dystrybucji biletów na koncerty już wkrótce dostępne będą na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim www.mck-tm.pl.

5.Love Polish Jazz Festival

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

20 − trzy =