Dziś wszyscy maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. W całym kraju egzamin dojrzałości zdało 78,2 proc. uczniów.

Nikt z 13 uczniów katolickiego liceum w Tomaszowie Mazowieckim, którzy przystąpili do matury, nie zdał egzaminu dojrzałości. Większość będzie mogła przystąpić do sierpniowych poprawek.

W powiecie tomaszowskim do matury przystąpiło 833 uczniów szkół średnich. Egzaminu nie zdało 210 uczniów. Zdawalność była tam na poziomie 75 procent.

Najlepiej z maturą wypadło II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego – zdali wszyscy ze 114 przystępujących do egzaminu uczniów. Maturę zdali również wszyscy z 24 uczniów Akademickiego LO Thomas.

Największym problemem była matematyka. Do zdania matury, wystarczyło uzyskać z przedmiotów obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-08/tomaszow-mazowiecki-zaden-uczen-katolickiego-liceum-nie-zdal-matury/?ref=najnowsze&fbclid=IwAR2wcmZWcNjCG6zpsLhAY4wIw7l4FZrZ6yyHvPPGw5pB06yCcTqLWyE35vs

więcej: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-08/tomaszow-mazowiecki-zaden-uczen-katolickiego-liceum-nie-zdal-matury

Foto – 1Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

siedemnaście − 2 =