Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z z Elżbietą Draczyńską, współautorką książki „Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 listopada 2021 roku, o godzinie 17.30, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Mościckiego 6.

W 2020 roku obchodzono 120. rocznicę urodzin i 45. rocznicę śmierci polskiego Chaplina, jak nazywano Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza). Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego. Na jego temat powstało wiele artykułów i dwie biografie, jednak ta publikacja jest całkiem inna. Została napisana przez osoby spokrewnione z artystą, niezwiązane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych. Książka przedstawia Dymszę z innej strony – jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć. Ukazuje zainteresowania i wszechstronne uzdolnienia aktora, jego rodzinę, przyjaciół oraz przybliża trudny okres okupacji, związany z koniecznością dokonywania wyborów…

Na spotkaniu będzie można zakupić książkę oraz uzyskać autograf autorki. Anna Zwardoń – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim, serdecznie zaprasza. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj