17 września (sobota) odbył się II Turniej Bokserski w Lubochni. Serdeczne gratulacje znakomitej organizacji wydarzenia Panu Piotrowi Majchrowskiemu Wójtowi Gminy Lubochnia. Gratulacje również dla Prezesa Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi Pana Adama Pokusa, który objął imprezę patronatem honorowym. Bez wątpienia turniej ten miał unikalny charakter, a w powietrzu unosił się duch sportowej rywalizacji.


Tegoroczny memoriał było o tyle wyjątkowy, że odbył się w 50 rocznicę zdobycia złotego medalu olimpijskiego przez Jana Szczepańskiego w Monachium. Warto pamiętać, że był on utytułowanym sportowcem, olimpijczykiem, mistrzem Europy oraz wielokrotnym mistrzem Polski. Na stałe zapisał się na kartach historii polskiego boksu.

Sport to pasja i zdrowie. Tym bardziej cieszy mnie, że takie wydarzenie sportowe zagościło na terenie naszego powiatu. Boks przede wszystkim uczy pokory, koncentracji oraz przestrzegania zasad etyki. W dyscyplinie tej nie liczy się tylko siła mięśni ale także zdrowy umysł. Gratuluję wszystkim zawodnikom. Zawody miały wysoki poziom, a sportowcy dali pokaz swoich niezwykłych umiejętności.
Oby w naszym powiecie przybywało tak fantastycznych wydarzeń w sportowym duchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

cztery × trzy =