Od 30 sierpnia do 31 sierpnia br. dla autobusów MZK nadal obowiązuje feryjny rozkład jazdy (bez linii i kursów szkolnych). Natomiast od 1 września wprowadzony zostaje szkolny rozkład jazdy, czyli powracają do rozkładu linie nr 31, 32 i wszystkie kursy szkolne (zwiększona zostaje ilość kursów i następuje korekta dla obowiązujących). Wymiana rozkładów przystankowych nastąpi w sobotę i w niedzielę (28-29.08).

MZK przypomina o obowiązujących objazdach i zmianach tras w związku z trwającym remontami dróg. Zgodnie z informacją od ZDW w Łodzi na drodze wojewódzkiej nr 713 nastąpi wkrótce (wstępnie od 01.09 do 30.09.) tymczasowe zamkniecie dla ruchu ulicy Radomskiej. Na czas prowadzony prac w ciągu ulicy Radomskiej kursy linii nr 8 zostaną skrócone do pętli Ludwików przy Jana. Dzielnica Białobrzegi obsługiwana będzie autobusami linii nr 36, 37 i 38 i wytypowanymi kursami autobusu zastępczego na trasie Ludwików pętla przy Niebieskich Źródłach – Wąwał – Białobrzegi.

Ponadto, na rondzie Dmowskiego od 27.08. zostanie zmieniona organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drugą stronę, tj. samochody będą poruszać się po nowo wybudowanej części ronda – ul. Głowackiego oraz ul. Nowowiejską. Ulica Mościckiego zostanie nadal zamknięta dla ruchu.

Źródło: Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj