W minionym tygodniu br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 44 zdarzenia na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 21 miejscowych zagrożeń, 21 pożarów i 2 alarmy fałszywe.

We wtorek 10 maja o godzinie 6:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Mazowieckim wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Lubochnia. Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że pożarem objęty jest dach na budynku gospodarczym. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było uszkodzenie izolacji przewodów elektrycznych. Spaleniu uległ dach na budynku gospodarczym oraz wyposażenie budynku. W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów.

W dniu 14 maja po godzinie 23:50 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w miejscowości Będków. Ratownicy w wyniku przeszukania znaleźli w środku jedną osobę, którą ewakuowali na zewnątrz. Osobie poszkodowanej został udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.   Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów.

W niedzielę 15 kwietnia o godzinie 13:22 otrzymaliśmy zgłoszenie o dużym zadymieniu w okolicach Osiedla Niewiadów. Zadysponowane siły i środki ustaliły, że zadymienie pochodzi z pobliskiego lasu, w którym pali się poszycie leśne. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie. Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni około 3 ha, opaleniu uległy drzewa. W działaniach ratowniczych brało udział 10 zastępów Interwencja trwała ponad 4 h.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj