4 grudnia patrol saperski z Tomaszowa Mazowieckiego na poligonie w Nowej Dębie zneutralizował 603 przedmioty wybuchowe niebezpieczne, wśród nich było 145 sztuk amunicji strzeleckiej i 101 sztuk amunicji artyleryjskiej 75 i 80 mm, wydobytej w dniach 2 i 3 grudnia z dna rzeki Pilica. Doświadczenie i sprawne działanie saperów zapewnia nam wszystkim bezpieczeństwo.

Patrol saperski  z 25BKPow, reaguje na zgłoszenia ujawnienia niewybuchów w województwie łódzkim i mazowieckim. Tylko w tym roku zrealizował ponad 160 interwencji związanych z podejmowaniem i neutralizacją śmiercionośnego zagrożenia.

PAMIEAJMY!!! Materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowuje swe właściwości wybuchowe. W przypadku znalezienia wszelkiego rodzaju materiałów wybuchowych i niebezpiecznych nie należy ich: dotykać, przenosić ani wydobywać ponieważ grozi to kalectwem lub śmiercią. O znalezisku natychmiast należy powiadomić odpowiednie służby.

https://www.wojsko-polskie.pl/25bkpow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj