20 kwietnia 74 osoby po przejściu procesu rekrutacji zostały wcielone do służby w Policji garnizonu łódzkiego. Czworo z nowo przyjętych swoją służbę rozpocznie właśnie w tomaszowskiej jednostce. Przed nimi jeszcze ślubowanie, kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół i okres adaptacji. Nowo przyjętym funkcjonariuszom życzymy wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

20 kwietnia 2021 roku Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymon Herman a 23 kwietnia br. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Maz. mł.insp. Wojciech Tatar  spotkali się z nowo przyjętymi funkcjonariuszami. To czworo nowych policjantów, którzy spośród 74 nowych adeptów sztuki policyjnej, zostali przydzieleni do służby w naszej jednostce. Wśród nich jest trzech mężczyzn i jedna kobieta. Nowi mundurowi, już wkrótce złożą ślubowanie i rozpoczną kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół na terenie kraju. Po jego pozytywnym zakończeniu czeka ich adaptacja w poszczególnych pionach i łącznie trzyletni okres służby przygotowawczej.

Komendanci złożyli im serdeczne gratulacje oraz życzyli wytrwałości i sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

Przypominamy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

Więcej informacji na temat rekrutacji do służby w policji można znaleźć pod niżej wymienionym linkiem:

SŁUŻBA W POLICJI

Źródło Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13 + 8 =