O nowoczesną pracownię biologiczno-geograficzną i miniplac zabaw wzbogacił się Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Symboliczne otwarcie klasopracowni i placu zabaw było okazją do zaprezentowania oraz wypróbowania ich wyposażenia.

Pracownia powstała ze środków pozyskanych przez szkołę w ramach konkursu Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze Ekologiczne Pracownie” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, natomiast miniplac zabaw  został sfinansowany ze środków budżetowych miasta w ramach wypracowanych oszczędności.

Pracownię wyposażono w nowoczesny sprzęt multimedialny i różnorodne pomoce dydaktyczne do nauki biologii i geografii, które zwiększą atrakcyjność prowadzonych zajęć. Wykonano niezbędne prace remontowe. Ich zakres obejmował m.in. pomalowanie pomieszczenia, wymianę podłogi, wymianę oświetlenia na energooszczędne, położenie fototapety z widokiem Niebieskich Źródeł. Klasopracownię wyposażono również w nowe meble: szafy, stoliki uczniowskie i ergonomiczne krzesła. Wysokość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wyniosła 45 000,00 zł. Wartość ogólna zadania to 50 000,00 zł.

Miniplac zabaw wyposażono w urządzenia zabawowo-edukacyjne, m.in. karuzelę, huśtawki, liczydło, tablicę do gry „w kółko i krzyżyk”, tablicę do nauki języka migowego, wybieg z pomalowanymi elementami do gier, stolik z krzesełkami do gier dziecięcych oraz ławeczki.

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

14 + osiemnaście =