29 września na Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zaprosiliśmy do Gminnej Biblioteki Publicznej – Filia w Twardej przedszkolaków wraz z Paniami nauczycielkami i opiekunkami. W pierwszej części zajęć zaprezentowaliśmy nowo zakupione do biblioteki książki ułatwiające najmłodszym czytelnikom naukę czytania. Nasza oferta to publikacje do czytania sylabami, bogato ilustrowane książki zabawki i elementarze.
Następnie odbył się „turniej książek”, w którym startowały 3 książki. Każda z pań bibliotekarek prezentowała swoją książkę, a następnie czytała jej fragment. Dzieci brawami oceniały, która książeczka najbardziej im się podobała. Wszystkie trzy książki okazały się zwycięzcami.
Nie zabrakło też zajęć plastycznych, na których najmłodsze dzieci kolorowały kotka – częstego bohatera książek dla dzieci, a starszaki wykonały zakładki do książek – też w kształcie kota. Na koniec były zabawy ruchowe m.in. „korona czytelnika”. Dziękujemy Przedszkolakom i Paniom nauczycielkom za uczestnictwo w zajęciach w tak ważnym w kalendarium działalności biblioteki dniu, jakim jest Dzień Głośnego Czytania.

Źródło Urząd Gminy Tomaszów Mazowiecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13 + siedem =