Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki organizuje dla mieszkańców miasta oraz organizacji pozarządowych cykl szkoleń z zakresu Human Smart Cities w ramach projektu „Zintegrowany system zarządzania infrastrukturą miejską, komunikacji z mieszkańcami i zapewnienia usług publicznych w zakresie ruchu drogowego, bezpieczeństwa, zdrowia oraz ochrony środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020” oraz ze środków krajowych.

Celem wykładu jest zapoznanie słuchaczy z rodzajami zanieczyszczeń powietrza, obowiązującymi normami oraz pomiarami poziomu poszczególnych zanieczyszczeń. Ponadto istotne jest uświadomienie słuchaczom jaki wpływ ma smog i jego składowe na zdrowie ludzi. Chcemy również wskazać mieszkańcom jak mogą się chronić przed smogiem i jakie działania należy podjąć aby to zanieczyszczenie było jak najmniejsze. Pragniemy także zapoznać słuchaczy z dostępnymi bazami danych o stanie i jakości środowiska, w tym bazami danych o środowisku w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy warsztatów nabędą umiejętności korzystania z dostępnych baz danych o środowisku, a także umiejętności wykorzystania w tym celu technologii mobilnych.

Prowadzący zajęcia to prof. dr hab. Bożena Bukowska, kierownik Katedry Biofizyki Skażeń Środowiska, dyrektor Instytutu Biofizyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr Agata Żółtaszek, pracownik Katedry Ekonometrii Przestrzennej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego – Partnerem Projektu.

Szkolenia on – line odbędą się w następujących terminach:

• 11 i 12.07. (poniedziałek, wtorek) 2022 r. w godzinach od 9-13

Link do spotkań – tutaj.

• 18 – 19.07 (poniedziałek, wtorek), w godzinach 10-14
• 21 – 22.07. (czwartek, piątek) w godzinach 10-14.

Link do spotkań – tutaj.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w spotkaniach bez konieczności rejestracji.

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

16 − jedenaście =