Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy poruszali się po drodze w sposób zagrażający ich bezpieczeństwu. Badania trzeźwości wykazały, że 51-latek miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu, zaś jego o pięć lat młodszy kompan ponad 3,4 promila. Obaj zostali ukarani mandatami po 2,5 tyś. złotych. Policjanci apelują – piłeś, nie jedź !!!

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w Tomaszowie Mazowieckim, 28 marca 2022 roku w godzinach południowych patrolowali teren gminy Lubochnia. Jadąc przez miejscowość Lubochenek zauważyli dwóch rowerzystów. Sposób w jaki poruszali się jednośladami jadąc w kierunku  Tarnowskiej Woli, wyraźnie wskazywał, że mężczyźni mogą być pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyzn do kontroli. Okazało się, że obaj są mieszkańcami gminy i wracają z targu w Lubochni do miejsca zamieszkania. Mundurowi wyczuli od nich woń alkoholu, rowerzyści mieli również problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci poddali ich badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało że starszy z nich tj. 51-latek miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu, zaś 46-latek ponad 3,4 promila. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na nieodpowiedzialnych cyklistów mandaty po 2,5 tyś. złotych.

Pamiętajmy, że alkohol znacząco zmniejsza  szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych – ,,Piłeś, nie jedź !!!”

/st.asp. Grzegorz Stasiak /

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj