Już w tegorocznym sezonie miłośnicy turystyki kajakowej, pieszej i rowerowej mogą w pełni korzystać z całej infrastruktury przygotowanej w ramach projektu partnerskiego pn. „Podnoszenie jakości zasobów turystycznych Doliny rzeki Pilicy poprzez rozwój infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej w Powiecie Tomaszowskim”.

Herby partnerów projektu w kolejności: Powiat Tomaszowski, Gmina Tomaszów Mazowiecki, Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina Inowłódz, Gmina Rzeczyca

Na szlaku wodnym Pilicy na jej odcinku biegnącym przez Powiat Tomaszowski powstała wspaniała infrastruktura do obsługi turystyki kajakowej – od „Ogrodów” w Smardzewicach, przez Przystań w Tomaszowie Maz., przystanie w Spale i Inowłodzu po Łęg i Grotowice w Gminie Rzeczyca. Do tego liczne miejsca do wypoczynku i rekreacji oraz ścieżki piesze i rowerowe. Wszystkie zrealizowane w ramach projektu inwestycje sprawiają, że Powiat Tomaszowski może pochwalić się kompletną ofertą turystyczną skierowaną głównie do kajakarzy.

Mostek na przystani w Smardzewickich Ogrodach
Altanki na przystani w Smardzewicach
Przestrzeń rekreacyjna w Treście "Edukacja leśna"
Ścieżka rowerowa Smardzewice - Twarda
Pomost nad Pilicą na przystani w Tomaszowie
Plac zabaw na przystani w Tomaszowie
Altanki na przystani w Spale
Plac zabaw na przystani w Spale
Plac zabaw na przystani w Inowłodzu
Ścieżka rowerowa przez Rezerwat Żądłowice
Widok z tarasu na przystań w Łęgu
Altana i plac zabaw na przystani w Grotowicach

Pełnia sezonu turystycznego jest także wspaniałą okazją do promocji turystyki w Dolinie rzeki Pilicy. Projekt zakłada bowiem promocję Doliny rzeki Pilicy jako marki turystycznej regionu. Hasło kampanii promocyjnej – „Dolina rzeki Pilicy: płyniemy z nurtem” ma zachęcić miłośników turystyki kajakowej do zaplanowania spływu w naszym powiecie oraz stać się rozpoznawczym mottem tomaszowskiego odcinka Pilicy.

W ramach projektu Dolina rzeki Pilicy w powiecie tomaszowskim została podzielona na cztery docinki – w granicach 4 gmin partnerów projektu: Gminy Tomaszów Mazowiecki, Miasta Tomaszów  Mazowiecki, Gminy Inowłódz i Gminy Rzeczyca. Każdy odcinek to pełna oferta turystyczna. Przygotowana w ramach kampanii promocyjnej pełna informacja turystyczna w postaci przewodnika i strony internetowej, zawierająca na każdym z 4 docinków: opis trasy kajakowej, mapy, atrakcje turystyczne, filmiki z wersją dla osób niewidomych i niesłyszących oraz bazę noclegową i gastronomiczną, z pewnością pomoże zaplanować udany wypoczynek w Dolinie rzeki Pilicy.

Mapka poglądowa Doliny rzeki Pilicy

Dolina rzeki Pilicy to wyjątkowe miejsce  pod względem przyrodniczo-krajoznawczym,  wypoczynkowym  i historycznym. Pilica to przede wszystkim prawdziwy raj dla kajakarzy. Jej meandry i rozpościerające się wokół  widoki na pewno zauroczą niejednego turystę, na długo pozostając w pamięci.

Odcinek Pilicy położony w powiecie  tomaszowskim ma długość  43,9  km. Jest to znakomite miejsce, by rozpocząć przygodę ze spływami kajakowymi, a przepłynięcie całego odcinka od Smardzewic do Grotowic jest możliwe w ciągu jednego dnia. Warto jednak zaplanować spływ co najmniej na weekend, aby zwiedzić  okolice  Pilicy nie tylko  kajakiem. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Pasjonaci historii mogą podziwiać liczne zabytki, a rodziny z dziećmi skorzystać z szeregu atrakcji. Na fanów wędrówek i kolarstwa czekają liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Okoliczne łąki i pola dadzą wytchnienie podczas wędrówek, ale też  pozwolą niespiesznie przyglądać się tutejszej faunie i florze.

Spływ kajakowy rzeką Pilicą
Widok meandrów rzeki Pilicy z lotu ptaka
Krajobaz rzeki Pilicy
Spływ kajakowy rzeką Pilicą

Zapraszamy do dowiedzenia strony www.dolinarzekipilicy.pl

Ciąg logotypów unijnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj