Tomaszowscy śledczy poszukują świadków wypadku drogowego zaistniałego 18 września 2021 roku około godziny 20:00 na drodze powiatowej w Wólce Krzykowskiej, w którym śmierć poniósł 60-letni pieszy.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy w Tomaszowie Maz. pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. prowadzi dochodzenie w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 18 września 2021 roku o godzinie 20.00 na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Krzykowska w gminie Ujazd. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierujący samochodem BMW na nieoświetlonym odcinku drogi podczas opadów deszczu potrącił idącego jezdnią w tym samym kierunku 60-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Na skutek wypadku pieszy zginął na miejscu. Kierujący był trzeźwy. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Poszukiwani są świadkowie przedmiotowego zdarzenia, a w szczególności kierowcy pojazdów jadących z przeciwnego kierunku ruchu niż kierowca BMW tj. jadący od Ujazdu w kierunku Wolborza, którzy mijali się z tym pojazdem na chwilę przed tragicznym zdarzeniem.

Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Wandy Panfil 44 :

w godzinach (08:00-15:00)  – prowadzący sprawę –  47 846 23 59

                       – sekretariat WDŚ KPP T.M – 47 846 22 85

                        całodobowo  – Oficer Dyżurny tel. 47 846 22 00

                       lub pod numerami alarmowymi  997 oraz 112.

UWAGA !!!

Jednocześnie przypominamy, że wcześniej niż w okresie letnim zapadający zmrok, pojawiające się mgły i opady deszczu, znacząco pogarszają widoczność. Dlatego noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas aby odpowiednio zareagować. Gdy pieszy jest niewidoczny, kierowca nie zdąży go ominąć. Niestety w zderzeniu z pojazdem pieszy jest bez szans.  

/st.asp. Grzegorz Stasiak /

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj