W środę, 16 czerwca 2021 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której została podpisana umowa w sprawie dofinansowania wymiany wind w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim.

W konferencji udział wzięli: Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który umowę podpisywał w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, odpowiedzialny za Tomaszowskie Centrum Zdrowia, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej,  Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego i dr n. med. Wiesław Chudzik – Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Na zdjęciu: od prawej: Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, odpowiedzialny za Tomaszowskie Centrum Zdrowia, Wiesław Chudzik – Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który umowę podpisywał w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, podczas konferencji prasowej, na której została podpisana umowa w sprawie dofinansowania wymiany wind w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim.

„Kwota zbliżająca się do 200 000 złotych to suma, którą samorząd województwa łódzkiego będzie wspierał szpital powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim. Dzięki zaangażowaniu Prezesa i jednocześnie Dyrektora szpitala, jak i Starosty Tomaszowskiego pana Mariusza Węgrzynowskiego, po raz kolejny możemy podsumować działanie, które przełoży się na konkretny efekt finansowy. Środki samorządu województwa łódzkiego, którymi dysponujemy, są zaangażowane również dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu tomaszowskiego. A w tym przypadku środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które są w dyspozycji samorządu województwa łódzkiego, a dystrybuowane za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej, trafią do powiatu tomaszowskiego.” – powiedział Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Na zdjęciu: od prawej: Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, odpowiedzialny za Tomaszowskie Centrum Zdrowia, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, Wiesław Chudzik – Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który umowę podpisywał w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, podczas konferencji prasowej, na której została podpisana umowa w sprawie dofinansowania wymiany wind w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim.

„Proszę Państwa, dziś została podpisana przez pana Wicemarszałka umowa z Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Umowa dotyczy dofinansowania wymiany wind w tomaszowskim w szpitalu. Bardzo się cieszymy, że kolejne pieniądze płyną w ramach Urzędu Marszałkowskiego, w ramach Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej, to kwota prawie 200 000 zł, dzięki której będzie można zrealizować to ważne zadanie, jeśli chodzi o zdrowie, przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów, bezpieczeństwo pracowników naszego szpitala, również tych, którzy odwiedzają nasz szpital.

To jest ważne, żeby czuli się bezpiecznie i wydaje się, że te deklaracje, które padły od radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego, jak i również od pana Marszałka, że to nie koniec naszej współpracy, że możemy liczyć na to, że ta współpraca będzie się w kolejnych tygodniach, miesiącach, rozwijała, a to oznacza, że możemy liczyć też na kolejne dofinansowania w ramach, przede wszystkim, naszej służby zdrowia, ale też w innych dziedzinach, czyli w ramach kultury, w ramach sportu, w ramach tych wszystkich wartości związanych z patriotyzmem.

Na zdjęciu: od prawej: Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, odpowiedzialny za Tomaszowskie Centrum Zdrowia, Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, Wiesław Chudzik – Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który umowę podpisywał w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, podczas konferencji prasowej, na której została podpisana umowa w sprawie dofinansowania wymiany wind w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim

 Tak że bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali odpowiednie wnioski i one zostały pozytywnie ocenione, dzięki którym możliwe było uzyskać takie dofinansowanie, my jako Starostwo Powiatowe, jak i również te stowarzyszenia, które działają na terenie powiatu tomaszowskiego.” – podziękował Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: od prawej: Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, odpowiedzialny za Tomaszowskie Centrum Zdrowia, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wiesław Chudzik – Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który umowę podpisywał w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, podczas konferencji prasowej, na której została podpisana umowa w sprawie dofinansowania wymiany wind w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim.

„ Bardzo się cieszę, że jako radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, mogłem wziąć udział w tych czynnościach. Pierwsza, chyba taka najważniejsza dzisiaj umowa, to jest dofinansowanie remontu wind Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

 Bardzo ważna inicjatywa, ważna inwestycja dla szpitala, dla pacjentów, dla personelu tam pracującego, dla pacjentów z terenu powiatu tomaszowskiego, ale także powiatów ościennych.  Szpital ten obsługuje, a szczególnie w okresie covid-u obsługiwał, mieszkańców powiatu opoczyńskiego, czego ja jestem przykładem, bo byłem pacjentem tego szpitala w październiku.

I chciałbym w tym miejscu podziękować bardzo serdecznie za wspaniałą pomoc, za opiekę pani ordynator pani doktor Ewie Kosińskiej-Borkowskiej, personelowi medycznemu, lekarzom, pielęgniarkom, paniom salowym, za ich opiekę, za ich pracę, którą wkładają na co dzień w tym trudnym czasie dla opieki nad wszystkimi pacjentami. Dzięki temu, myślę, że zostało uratowanych wiele istnień ludzkich i każda pomoc dla tego szpitala jest bardzo cenna. Bardzo się cieszę, że dzisiaj kolejna kwota spłynęła na ten szpital i myślę, że kolejne dofinansowania powinny być. To dziś właśnie z Urzędu Marszałkowskiego na realizację zadań tej jednostki, bo ona jest bardzo ważna dla tego tej części województwa, gdyż szpital, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, pełni rolę nie tylko szpitala powiatowego, ale regionalnego, który obsługuje kilka powiatów. Gratuluję panu prezesowi, panu Staroście – Mariuszowi Węgrzynowskiemu,  i wszystkim osobom, które brały udział w pisaniu tego wniosku, że mogliśmy z Urzędu Marszałkowskiego dofinansować to zadanie.” – podziękował Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, który niedawno był pacjentem tomaszowskiego szpitala.

Na zdjęciu: od prawej: Janusz Ciesielski – radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, odpowiedzialny za Tomaszowskie Centrum Zdrowia, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który umowę podpisywał w imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Wiesław Chudzik – Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, podczas konferencji prasowej, na której została podpisana umowa w sprawie dofinansowania wymiany wind w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim.

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

4 × trzy =