W miniony weekend policjanci z garnizonu łódzkiego przeprowadzili działania przeciwdziałające organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Zorganizowane spotkanie „amatorów” ulicznych rajdów w wielu przypadkach zakończyło się policyjnymi kontrolami oraz konsekwencjami w postaci mandatów karnych.

W sobotę 24 lipca 2021 roku w godzinach wieczornych na parkingu przed jednym z centrów handlowym w Łodzi spotkało się około 100  miłośników motoryzacji sportowej.

Akcja policji miała na celu zapobieganie niebezpieczeństwom, jakie wiążą się z ewentualnymi nielegalnymi wyścigami samochodowymi na ulicach miasta.

Przeprowadzono w okolicy i na samym  „Pasażu” w sumie 46 kontroli pojazdów, ujawniono 47 wykroczeń (w tym 27 za przekroczenie prędkości) za które nałożono mandaty karne. Ponadto jeden z kierujących stracił prawo jazdy na 3 m-ce za przekroczenie prędkości (+50).

W działaniach brali udział również policjanci tomaszowskiej drogówki, którzy na terenie powiatu nie ujawnili zachowań kierowców o charakterze  nielegalnych wyścigów czy tzw.,,ustawek”. 

Źródło Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

siedem + 12 =