Przekazanie dwóch nowych ambulansów dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia W piątek, 11 lutego 2022 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych karetek.

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, powitał zaproszonych gości, w szczególności: Antoniego Macierewicza – Marszałka Seniora Sejmu IX kadencji, Krzysztofa Kuchtę – Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, dr. n. med. Wiesława Chudzika – Prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, dr. n. med. Roberta Szlachcińskiego – Wiceprezesa TCZ, Konrada Borowskiego – radnego Rady Miejskiej i naczelnego pielęgniarza TCZ oraz ratowników medycznych, pracowników tomaszowskiego Pogotowia Ratunkowego. Następnie ksiądz Włodzimierz Moraczewski poświęcił obie karetki.

Oddanie karetek zbiegło się ze Światowym Dniem Chorego, co podkreślił dr Wiesław Chudzik – prezes tomaszowskiego szpitala. „Proszę państwa, koszt zakupu karetek, jednej z nich to jest 603 000 złotych. 550 000 dofinansowanie Wojewody Łódzkiego. Pokaźna kwota. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Wojewodzie Tobiaszowi Bocheńskiemu, ale oczywiście w sposób szczególny dziękuję panu Marszałkowi, Antoniemu Macierewiczowi, za to, że lobbował na rzecz tego, żeby kolejna karetka, nowa karetka w naszym Tomaszowskim Centrum Zdrowia się pojawiła. I druga karetka jest poświęcona tym wszystkim, którzy są chorzy na covid. To jest taka karetka dedykowana właśnie tym osobom. Koszt zakupu 420 tysięcy złotych z czego dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia 400 tysięcy. Wkład własny Tomaszowskiego Centrum Zdrowia 20 tysięcy złotych. Proszę Państwa tak jak państwo przyglądacie się pracy tego Zarządu Powiatu od ponad trzech lat, tej Rady Powiatu, widzicie, że staramy się stawiać na to wszystko, co związane jest z bezpieczeństwem i ze zdrowiem ludzi. Chcemy dbać o to zdrowie, a te karetki są jednym z narzędzi, które umożliwiają pomoc tym wszystkim, którzy jej potrzebują. Będziemy stawiać na bezpieczeństwo, będziemy stawiać na zdrowie. Te dofinansowania, które płyną już od dłuższego czasu do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, sięgają już bardzo wielu milionów, bo trzeba pamiętać, że prawie 6 milionów złotych to jest pomoc Urzędu Marszałkowskiego. Bardzo serdecznie dziękuję panu Grzegorzowi Schreiberowi za to, że pamięta o naszym szpitalu, chociaż ma swoje szpitale wojewódzkie, to jednak stara się sukcesywnie takie środki dedykować też naszemu szpitalowi. Ale jeszcze raz powtórzę, nie byłoby tych karetek, gdyby nie pan Marszałek.” – podziękował za pomoc w uzyskaniu dofinansowania do karetek Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. „Proszę Państwa, bardzo serdecznie dziękuję naszym ratownikom. To Wy jesteście na pierwszej linii frontu, można powiedzieć, w tej walce czy to z covidem, czy też z innymi problemami, które się pojawiają i serdecznie Wam za to dziękujemy. Dziękujemy oczywiście lekarzom, którzy z Wami jeżdżą i tym wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że skuteczność w ratowaniu zdrowia i życia naprawdę jest na bardzo wysokim poziomie, tak że bardzo serdecznie dziękujemy.” – podziękowania Mariusza Węgrzynowskiego usłyszeli też ratownicy, lekarze i inni pracownicy TCZ-u. „Szanowni Państwo to zdrowie jest najważniejsze. Zdrowie i życie jest najważniejsze i dbanie o to jest olbrzymim, z jednej strony obowiązkiem i ciężarem, ale z drugiej strony olbrzymim dążeniem, które pokazuje, jak bardzo na rzecz społeczeństwa, na rzecz mieszkańców, działa samorząd i działa tutaj nasz przedstawiciel, Mariusz Węgrzynowski, który przed chwilą Państwu referował całą tę sytuację. Naprawdę pan Starosta, Zarząd Starostwa, Zarząd Powiatu, pracują tak, żeby zdrowie ludności było zabezpieczone. Bardzo jestem wdzięczny za ten wysiłek pana Starosty, Mariusza Węgrzynowskiego.

Bardzo dziękuję całemu Zarządowi, panu Prezesowi i wszystkim Państwu z Centrum Zdrowia Tomaszowskiego, dlatego że to jest kolejny przykład tego, jak dzięki Waszemu wysiłkowi zarówno pan Wojewoda jak i pan Marszałek Grzegorz Schreiber, decydują się na dofinansowanie, dofinansowanie tych potrzeb związanych z bezpieczeństwem i życiem mieszkańców. Bez waszego wysiłku decyzji pana Wojewody, decyzji pana Marszałka, by nie było. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tej wielkiej pracy jakie Starostwo, jakie Prezes i cały ten zespół wykonał i bardzo chcę jeszcze podziękować księdzu, za błogosławieństwo, za obecność, za to, że wartości chrześcijańskie są obecne przez cały czas w kształtowaniu życia społecznego, bo one dają właśnie tę spójność reprezentowaną przez Starostwo, przez pana Wojewodę, przez pana Marszałka, dzięki czemu rozwój gospodarczy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo życia, są zabezpieczone.” – mówił podczas spotkania Antoni Macierewicz – marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji.

źródło – https://www.powiat-tomaszowski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

szesnaście − trzy =