Do modernizacji dworca Łódź Kaliska, prowadzonej już przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przystępuje też spółka Polskie Koleje Państwowe S.A. będąca właścicielem budynku dworca oraz placu przed nim. To właśnie z powodu planowanego remontu konieczna była likwidacja funkcjonującej tam pętli autobusowej i przeniesienie jej na drugą stronę wiaduktu, bliżej al. Włókniarzy.

– Modernizacja budynku dworca Łódź Kaliska jest częścią realizowanego obecnie przez PKP S.A. ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych, którym objętych jest ok. 200 obiektów w całym kraju – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A. – Jeśli chodzi o Łódź Kaliską, to odebraliśmy już projekt budowlany, mamy także pozwolenie na budowę, a obecnie finalizujemy odbiór projektu wykonawczego. Kiedy skompletujemy dokumentację projektową, będziemy w stanie zaprezentować więcej szczegółów, w tym wizualizacje dworca po przebudowie.

Jak informuje PKP S.A., prace obejmą modernizację budynku dworca oraz przebudowę placu przydworcowego od strony al. Bandurskiego w części należącej do PKP S.A. Powstaną tam m.in. miejsca parkingowe, w tym typu kiss&ride, tereny zielone i przystanek autobusowy. Prace będą skorelowane z przebudową stacji prowadzoną obecnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

W najbliższym czasie PKP planują ogłosić przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. Jeśli wszystkie prace przebiegną pomyślnie i kolejne etapy inwestycji będą realizowane zgodnie z harmonogramem, to przebudowa dworca Łódź Kaliska powinna zostać ukończona w 2024 r.

Źródło Urząd Miasta w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

szesnaście − 2 =