W poniedziałek, 9 sierpnia ruszają prace rozbiórkowe mostu przy ul. Spalskiej w Tomaszowie. Tym samym będzie zamknięty całkowicie wjazd od dawnego Wistomu. Kierowcy jadący DK 48 od strony Spały muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w dojechaniu do centrum miasta.

Most na rzece Czarna od paru dobrych lat był w bardzo złym stanie. Ciężki transport, który tamtędy się przemieszczał, krok po kroku powodował jego pękanie.

  Całość inwestycji polegać będzie na rozebraniu motu, a następnie wybudowanie nowego. Zostaną położone nowe chodniki, a także po 20 metrów nowej nakładki po obu stronach mostu. Władze powiatu zapewniły, że w kolejnych latach planowany jest remont dalszych fragmentów ulicy Spalskiej.

Zatem przygotujmy się na bardzo duże utrudnienia w ruchu. Od strony Spały czyli drogą krajową 48 do pracy dojeżdża setki mieszkańców. Ulica Spalska będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego przez kilka miesięcy, a dla ruchu pieszego i rowerowego na dwa tygodnie.

Objazd będzie prowadził ulicami Dworcową, Chopina i dalej ulicą Warszawską przez przejazd kolejowy i ulicą Wysoką. Od Spały do centrum miasta będziemy musieli jechać ul. Wysoką i Warszawską. Możemy jeszcze wybrać opcję objazdu przez Ciebłowice ale nie będzie on zbyt szybki, ponieważ i tam realizowana jest przebudowa 713 na Białobrzegach i Ludwikowie.

Powiat tomaszowski na ten cel otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy celowej środki w wysokości 1 333 097 zł. Inwestycje wykona Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „KAWECKI” s. c. Ćmińsk na kwotę 2 156 589,69zł. Termin zakończenia robót to grudzień 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj