Analogicznie do roku ubiegłego 21 grudnia 2018 r. w kompleksie koszarowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej odbyło się spotkanie wigilijne wszystkich służb mundurowych z powiatu tomaszowskiego. W spotkaniu wzięli udział tomaszowscy policjanci na czele z Komendantem Powiatowym insp. Szymonem Hermanem, strażacy z Komendantem st. bryg. Krzysztofem Iskierką, funkcjonariusze Straży Miejskiej z Komendantem Sławomirem Wieruszewskim i żołnierze z Dowódcą 25 Brygady Kawalerii Powietrznej płk. Adamem Marczakiem. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych oraz służb i instytucji z którymi funkcjonariusze i żołnierze na co dzień współpracują.

Uroczystości wigilijne rozpoczęli Komendanci i Dowódca 25 BKP od złożenia wszystkim zebranym, świątecznych i noworocznych życzeń – „(…) zdrowych i spokojnych świąt, pełnych radości i przepełnionych miłością, jak również szczęśliwego nowego 2019 roku. Spełnienia marzeń i realizacji zamierzeń zarówno zawodowych jak i w życiu osobistym”…

Nie zapomniano również o żołnierzach pełniących służbę po za granicami RP, z którymi nawiązano wideorozmowę. Przywołano również pamięć o żołnierzach i funkcjonariuszach pozostałych służb mundurowych, którzy z rożnych przyczyn nigdy nie wrócili ze służby do domów i swoich rodzin. Właśnie z myślą o Nich i dla Nich wybrzmiała wzruszająca ,,Kolęda dla nieobecnych”.

Akcentem nawiązującym do tradycji kawaleryjskich było karmienie zwierząt a były to policyjne i wojskowe konie oraz psy służące w tomaszowskiej jednostce policji.

W trakcie świątecznego spotkania, zgromadzeni tradycyjnie przełamali się wzajemnie opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia. Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw a spotkanie było doskonałą okazją do budowania wzajemnych relacji bez względu na kolor munduru…

Komendanci oraz pozostali przedstawiciele policji, po powrocie z wigilijnej uroczystości spotkali się w sali konferencyjnej z policjantami i pracownikami tomaszowskiej  komendy by złożyć sobie wzajemnie najserdeczniejsze życzenia.

Komendant insp. Szymon Herman podziękował wszystkim za pełną zaangażowania i poświęceń pracę na rzecz drugiego człowieka, życząc jednocześnie satysfakcji i poczucia dobrze wypełnionego obowiązku. W trakcie spotkania  zasłużeni policjanci z rąk komendanta otrzymali również wyróżnienia.

źródło – http://www.tomaszow-mazowiecki.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj