Błażej Torański, współautor książki pt. „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie z autorem odbędzie się 3 grudnia w siedzibie głównej MBP- Czytelnia, ul. Mościckiego 6, o godz. 17.00.

Książka „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” to przemilczana opowieść o jedynym niemieckim dziecięcym obozie koncentracyjnym na terenach Polski. Obóz przy ulicy Przemysłowej – obóz koncentracyjny dla polskich dzieci, utworzony na terenie łódzkiego getta. Trafiały tam dzieci od drugiego do szesnastego roku życia. Zmuszano je do pracy ponad siły, bito, głodzono i „wychowywano” morderczymi ćwiczeniami czy polewaniem zimną wodą i zmuszaniem do stania na mrozie.

Błażej Torański – dziennikarz, publicysta, pisarz, zajmuje się literaturą faktu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował między innymi: We Wprost, w Prawie i Życiu oraz Rzeczpospolitej. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP) i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach Do Rzeczy i Odry. Autor zbioru wywiadów o cenzurze „Knebel i cenzura w PRL-u” , współautor książki o burzliwych dziejach rodów łódzkich przemysłowców „Fabrykanci”. Jego trzecią książką jest „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” wydaną przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Na spotkaniu Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu.

Źródło MBP Tomaszów Mazowiecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj