W środę, 4 sierpnia 2021 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja z udziałem pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Konferencję otworzył Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, który przywitał na początku uczestników, wśród których byli między innymi: Wojciech Miedzianowski – Prezes zarządu WFOŚiGW w Łodzi, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Tomasz Jurek – Wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Teodora Sowik i Włodzimierz Justyna – radni Rady Powiatu Tomaszowskiego, wójtowie gmin powiatu tomaszowskiego: Bogdan Kącki – Wójt gminy Inowłódz, Bogdan Kaczmarek – Wójt gminy Żelechlinek, Jerzy Rebzda – Wójt giny Rokiciny, Piotr Majchrowski – Wójt gminy Lubochnia, Andrzej Bednarek – Wójt gminy Czerniewice, Marek Kaźmierczyk – Wójt gminy Rzeczyca i Marian Holak – Wójt gminy Budziszewice.

Na zdjęciu: zdjęcie ze spotkania z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które odbyło się 4 sierpnia 2021 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym

Wojciech Miedzianowski przedstawił pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, którzy przyjechali razem  znim. Były to: Anna Sicińska, która w holu Starostwa udzielała bezpośrednich informacji wszystkim osobom zainteresowanym dotacjami  z WFOŚiGW w Łodzi, Alicja Miśkiewicz z zespołu promocji Funduszu oraz Monika Kosiorek – specjalista w Zespole do spraw Projektów Inwestycyjnych i Magdalena Jankowska-Kostrzewa – doradca energetyczny.

Po przywitaniu gości, głos zabrał Wojciech Miedzianowski. Przedstawił w skrócie jak kształtowała się sytuacja w latach 2020 i w pierwszym półroczu miesiącach tego roku.

„Powiat tomaszowski jest jednym z aktywniejszych powiatów, tutaj samorządy są dość aktywne, składają wnioski i pozyskują dofinansowanie. To jest chyba najważniejsze. Są cztery, powiaty, które są liderami w naszym województwie.  Z tej czwórki jest właśnie powiat tomaszowski. Bardzo dziękujemy powiatowi tomaszowskiemu, wszystkim podmiotom z powiatu tomaszowskiego, że jest aktywny, że korzystają z naszej oferty zarówno i sektor gospodarczy, jak i sektor publiczny ale też i dużo jest indywidualnych. Programy indywidualne, Krajowe Programy Indywidualne, cieszą się dość dużym zainteresowaniem i nie chodzi tylko o to czyste powietrze, ale również o „Moją wodę” czy wapnowanie, skierowane bezpośrednio dla rolników, do właścicieli gospodarstw.” – pochwalił aktywność naszego powiatu Prezes WFOŚiGW w Łodzi.

Monika Kosiorek i Magdalena Jankowska-Kostrzewa przedstawiły aktualne projekty i dotacje, z jakich mogą skorzystać samorządy, przedsiębiorcy i klienci indywidualni.

Dokładne informacje dotyczące dotacji można znaleźć na stronie WFOŚiGW w Łodzi:

https://www.wfosigw.lodz.pl/
Na zdjęciu: zdjęcie ze spotkania z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które odbyło się 4 sierpnia 2021 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym

„Spotkanie, które się dzisiaj odbyło, jest bardzo znaczącym spotkaniem dla Wojewódzkiego Funduszu. Bardzo cenimy takie spotkania z samorządowcami i osobami, które składają do nas wniosek. Uzyskujemy szereg informacji, które są potrzebne dla nas, dla konstruowania oferty i planu finansowego na rok następny. Rozwiązujemy bolączki, które są po naszej stronie, ale i również po stronie beneficjentów, samorządowców, w tym przypadku, myślę, że taki bezpośredni kontakt pozwala wiele wyjaśnić zawiłości interpretacyjnych zapisów naszych programów i naszych zasad i to chyba najcenniejsze w tym wszystkim, żeby wspólnie porozmawiać o tym, co utrudnia nam realizację naszych inwestycji w ochronie środowiska, no i jak pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Pytania były, część było do przewidzenia, związane z naszymi programami i w tym co zaplanowane jest przez Rząd, czyli realizacja Polskiego Ładu, realizacja funduszy czy to odbudowy, czy modernizacji, czyli krótko mówiąc tam, gdzie pojawią się  środki. Dużo z zadań zostało wpisanych. Prawie 1/3 to jest związana z ochroną środowiska, więc automatycznie tam te zadania będą, no i te środki należy pozyskać. Wspólnie stoimy na stanowisku, że trzeba w pierwszej kolejności konsumować te pieniądze, które będą z zewnątrz i oczywiście Fundusz chciałby się znaleźć też i partycypować w tej pozostałej części, wzmocnić samorządy, aby ten wkład własny był z ich strony osiągalny i mógł zrealizować te inwestycje.” – powiedział Wojciech Miedzianowski.

Na zdjęciu: zdjęcie ze spotkania z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które odbyło się 4 sierpnia 2021 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj