Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. To dobry moment, żeby się zastanowić, jak pomóc planecie. W czasach, kiedy zewsząd otaczają nas tworzywa sztuczne, należy myśleć o ich recyklingu. Cywilizacja w swym rozpędzie przez wiele lat zapominała o naturze i jej potrzebach. Efekt – dziś planeta mówi STOP! Stop ekstremalnej eksploatacji, zniszczeniom i zaśmiecaniu!

 Ale Dzień Ziemi powinien też skłaniać do refleksji nad naszym najbliższym otoczeniem. Nad infrastrukturą wokół, która powstaje, by to otoczenie było ładniejsze i przyjazne, dając komfort użytkownikom. I w tym miejscu – my też mówimy STOP! Stop zniszczeniom i wandalizmowi na terenie naszej placówki!

„Stop zniszczeniom i wandalizmowi. Szanuj pracę innych, nie niszcz!” – zwraca się do wszystkich, którzy nie szanują pracy innych i niszczą rzeczy, znajdujące się na terenie PCAS-u, Dorota Ignasiak – dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim

 „Niepojętą rzeczą jest, że nowy, ogólnodostępny teren, stworzony z myślą o mieszkańcach, o ich potrzebach i oparty na chęci sprostaniu im, jest wciąż niszczony i dewastowany. Czy naprawdę milej siedzi się na poklejonej i pomazanej ławce? Fajniej korzysta się z zepsutych sprzętów na placu zabaw czy siłowni, a rozbite lampy dają ładniejsze światło?

 Otóż szanowni wandale, których nie pozdrawiamy, NIE! Nie to było celem projektu rewitalizacji terenu przy ul. Farbiarskiej. Nie! Zdewastowanym ławkom, koszom, lampom i sprzętom. Nieponiszczone ogrodzenie, połamane rośliny i zniszczone chodniki i krawężniki. To już było. A może ładniejsze były te ruiny i szczury zasiedlające budynki?

 Jeżeli komuś bardziej odpowiadał krajobraz sprzed rewitalizacji, powinien sobie takich miejsc poszukać (pewnie znajdą się jeszcze na terenie miasta). My stanowczo się temu sprzeciwiamy, informując jednocześnie, że cały teren jest monitorowany, a wizyty Policji w ostatnim czasie nie były bezpodstawne. Przekazaliśmy materiały z monitoringu i toczy się postępowanie w tej sprawie. Sprzęty oczywiście sukcesywnie naprawiamy, ale pamiętajcie, że to kosztuje. Płacą za to wszyscy podatnicy, m.in. wasi rodzice, dziadkowie… A kary za niszczenie mienia bywają dotkliwe. Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za dewastację, poniosą konsekwencje! Zatem postulujemy by Dzień Ziemi był dla Ziemi, dla nas!”

Źródło Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj