Tradycją Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim stały się coroczne obchody Święta Patrona Szkoły. W tym roku uczczono pamięć Jana Pawła II poprzez podjęcie różnorodnych działań adresowanych do uczniów.

Przeprowadzono konkurs wiedzy o Janie Pawle II, konkurs informatyczny „Prezentacja multimedialna – 101. rocznica urodzin Jana Pawła II” i konkurs „Deser dla Jana Pawła II”. W ramach innych projektów uczniowie mieli możliwość przygotowania własnych wypowiedzi na tematy związane z patronem szkoły. Mogli to zrobić nie tylko w języku ojczystym, ale także po angielsku i niemiecku.

Finałem wszystkich przedsięwzięć był Dzień Patrona obchodzony 18 maja, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu szkoły i złożeniem kwiatów przed tablicą pamiątkową. Tego dnia wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych sylwetce patrona szkoły. Efektem tych działań były prace plastyczne upamiętniające wydarzenia z życia Karola Wojtyły oraz wirtualne kartki pod hasłem: „Przez życie z Janem Pawłem II”. Na okoliczność Dnia Patrona został przygotowany i nagrany uroczysty apel, który uczniowie obejrzeli podczas zajęć. Zwieńczeniem uroczystości była msza św. sprawowana w intencji całej społeczności szkolnej w Sanktuarium św. Antoniego.

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dwanaście + 14 =